Sekretarz skarbu USA: jestem świadoma wysiłków, które podejmuje polski rząd, by pomóc Ukrainie

Udostępnij

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen wypowiadała się w poniedziałek na temat bezpieczeństwa żywności przy okazji wizyty w World Central Kitchen – warszawskiej organizacji organizującej posiłki w strefach konfliktów.

“Jestem świadoma wysiłków, które rząd RP oraz rządy krajów sąsiednich podejmują, aby pomagać Ukrainie rozwinąć możliwości eksportu rolniczego dla zbóż i żywności, których potrzebuje cały świat” – mówiła Janet Yellen. “Jestem wdzięczna za pracę, którą wykonujecie w Ukrainie i dalej, aby zająć się kwestiami bezpieczeństwa żywności. Naprawdę zbliża się globalny kryzys” – podkreśliła.

Amerykańska sekretarz skarbu dodała, że z przyjemnością spotkała się z przedstawicielami World Central Kitchen. “Wasze instytucje pozwalają uzyskać większą odporność systemów rolnych. Wiem, że podejmujecie kroki, aby zająć się rosnącym zagrożeniem bezpieczeństwa żywności” – powiedziała Janet Yellen.

Jak przypomniała, zwołała niedawno spotkanie G7 i krajów G20, aby wezwać do działania międzynarodowe instytucje finansowe, które mogłyby zająć się problemem bezpieczeństwa żywności. Dodała, że jednym z celów spotkania w Waszyngtonie było wymyślenie konkretnego planu. Zwróciła uwagę, że “później, w tym tygodniu będziemy +wypuszczać+ plan działań międzynarodowych organizacji finansowych – co można zrobić, aby zapewnić większe wsparcie” – poinformowała Yellen.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Lubelskie: od poniedziałku zawieszenie ruchu osobowego na przejściu w Dorohusku

Od poniedziałku na drogowym przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin zawieszony zostanie ruch osobowy. Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś wyjaśnił, że ma to na celu zwiększenie i usprawnienie odpraw ciężarówek w związku z transportem produktów z Ukrainy.

Wall Street kończy blisko zera pomimo mocnych spadków w ciągu dnia

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami pomimo mocnych spadków głównych indeksów w ciągu dnia. Na rynkach pojawiają się obawy o możliwe spowolnienie gospodarcze na świecie.
- Reklama -