Sekretarz skarbu USA: miałam produktywne rozmowy na temat nałożenia limitu na ceny rosyjskiej ropy

Udostępnij

Yellen ujawniła, że podczas indonezyjskiego forum 20 największych gospodarek świata “przeprowadziła kilka dwustronnych rozmów z ponad sześcioma ministrami finansów, podczas których omówiła zalety nałożenia limitu na ceny rosyjskiej ropy”.

“Krok ten pomógłby nam osiągnąć cel, jakim jest pozbawienie Putina środków na swoją machinę wojenna” – wyjaśniła. Dodała, że limit ten “jest także jednym z najskuteczniejszych narzędzi obniżenia wzrastających w USA i na całym świecie cen”.

Departament skarbu USA podał, że jego szefowa spotkała się w Indonezji z ministrami finansów Arabii Saudyjskiej, Australii, RPA, Turcji, Singapuru oraz Kanady. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

PGNiG zawarło kontrakty ze spółkami PGE na kwotę 23 mld zł

PGNiG zawarł ze spółkami z grupy PGE umowę ramową sprzedaży paliwa gazowego wraz z kontraktami indywidualnymi, regulującymi handlowe warunki dostaw gazu - podały spółki w komunikatach. Całkowita wartość umowy ramowej i kontraktów szacowana jest na kwotę około 23 mld zł.

Trzej naukowcy, zajmujący się mechaniką kwantową – laureatami tegorocznej Nagrody Nobla z fizyki

Alain Aspect, John F. Clauser i Anton Zeilinger, zajmujący się mechaniką kwantową - zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla z fizyki w 2022 roku. Wyniki ich pracy utorowały drogę dla nowej technologii, opartej na informacjach kwantowych.
- Reklama -

REKLAMA