Semeniuk: przygotowujemy pakiet osłonowy dla dyskotek, klubów tanecznych

GospodarkaSemeniuk: przygotowujemy pakiet osłonowy dla dyskotek, klubów tanecznych

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z Covid-19, rząd od 15 grudnia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, m.in. zmniejszone będą limity osób w transporcie, restauracjach, kinach. Zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa (31.12-1.01).

Semeniuk w PR24 powiedziała, że na prośbę i z polecenia szefa MRiT Piotra Nowaka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowywany jest pakiet osłonowy „dla przede wszystkim klubów tanecznych, dyskotek, wszystkich tych miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie”.

„Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym” – wyjaśniła wiceminister.

Przekazała, że we wtorek w toku rozmów z rożnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły. „W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości” – zapowiedziała.

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane nie będą trwały długo.

Pytana, ile będzie kosztować przygotowywany pakiet osłonowy, wiceminister odparła: „Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych – to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek” – wyjaśniła Semeniuk. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

ŹródłoPAP

Sprawdź nasze inne treści