Serinus Energy szuka węglowodorów w Rumunii

Udostępnij

Serinus Energy poinformował, że odwiert Moftinu Nord-1 będzie wykonany na głębokość 1.000 metrów, z zadaniem dotarcia do czterech perspektywicznych stref występowania węglowodorów. Obiekt perspektywiczny Moftinu Nord znajduje się na północnej flance Basenu Carei, około 5 km na północny-zachód od należącego do spółki zakładu przetwarzania gazu Moftinu.

Spółka podała, że celem wykonania odwiertu poszukiwawczego Moftinu Nord-1 jest rozpoznanie dalszych zasobów węglowodorów na ścieżce migracji z efektywnej skały macierzystej w Kotlinie Carei. Sprawdzany będzie inny typ struktury niż miało to miejsce w niedawno wykonanym odwiercie poszukiwawczym Canar-1. W przypadku gdy odwiert spełni oczekiwania, to produkcja z niego będzie przesyłana do zakładu przetwarzania gazu Moftinu, wykorzystując jego wolne moce przerobowe.(PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Orlen uruchomił w czeskim zakładzie instalację do produkcji DCPD

Orlen Unipetrol uruchomił w czeskim zakładzie w Litvinovie instalację do produkcji dicyklopentadienu (DCPD). Roczna produkcja ma wynieść do 26 tys. ton - podał PKN Orlen w komunikacie prasowym.

Choroba Alzheimera może mieć podłoże autoimmunologiczne

Choroba Alzheimera może nie być chorobą mózgu, ale raczej przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która atakuje mózg – wynika z nowego modelu dot. powstawania choroby Alzheimera, o którym informuje pismo „Alzheimer’s & Dementia”.
- Reklama -

REKLAMA