Skonsolidowany zysk netto PGNiG w I kwartale 2021 wyniósł 1,75 mld zł, zgodnie z szacunkami

Zobacz

- Reklama -

„Grupa kapitałowa PGNiG kontynuuje dobrą passę, zarówno jeśli chodzi o wyniki finansowe, jak i operacyjne. Dzięki rosnącym cenom węglowodorów bardzo dobre wyniki odnotował segment Poszukiwania i Wydobycia. Niskie temperatury i związany z tym wzrost zapotrzebowania na gaz do celów grzewczych przełożyły się na wyższe wolumeny sprzedaży i dystrybucji paliwa gazowego w segmentach Obrót i Magazynowanie oraz Dystrybucja. Warunki pogodowe miały również pozytywny wpływ na wolumen produkcji i sprzedaży ciepła w segmencie Wytwarzanie” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski.

Od stycznia do końca marca 2021 roku grupa kapitałowa uzyskała 14,55 mld zł przychodów (+6 proc. r/r), jednocześnie obniżając łączne koszty operacyjne o 3 proc. do 12,12 mld zł.

Pozwoliło to wypracować wynik EBITDA na poziomie 3,39 mld zł, a więc o 63 proc. wyższy niż przed rokiem. EBIT wzrósł o 102 proc. r/r, do 2,44 mld zł, a zysk netto był wyższy rdr o 124 proc. i wyniósł 1,75 mld zł.

Udział poszczególnych segmentów w EBITDA wyniósł: Poszukiwanie i Wydobycie – 40 proc., Obrót i Magazynowanie – 15 proc., Dystrybucja – 30 proc. oraz Wytwarzanie – 14 proc.

W pierwszym kwartale wydatki inwestycyjne PGNiG wyniosły 1,2 mld zł, z czego w segmencie dystrybucji 0,63 mld zł, w segmencie poszukiwań i wydobycia 0,35 mld zł, a w wytwarzaniu 0,23 mld zł. (PAP Biznes)

pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -