Śnieżyca w Nowym Jorku i sąsiednich stanach utrudniła komunikację

PAP
PAP 2 min czytania

Krajowa Służba Meteorologiczna podała, że do 7 rano na lotnisku LaGuardia spadło blisko 22 cm śniegu, a w Central Parku 14 cm. Na niektórych obszarach w centralnej i wschodniej części Long Island, jak również na wybrzeżu Jersey, było ćwierć metra do 30,5 cm śniegu. W Bridgeport, w Connecticut, odnotowano ponad 20 cm.

Około 340 lotów zostało odwołanych na lotnisku LaGuardia i 223 na lotnisku JFK do godziny 8:30 rano. Kolejne 230 lotów odwołało lotnisko Newark.

Tysiące ludzi miało kłopoty z dojazdami do pracy. Pociągi kolei podmiejskiej Metro-North, obsługującej przedmieścia na północ od miasta Nowy Jork, kursowały według sobotniego rozkładu jazdy. Rano zawiesił usługi na kilka godzin system kolejki PATH z New Jersey do Nowego Jorku. Spowolniony był ruch na autostradach i ulicach.

Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzegając przed śliskimi drogami wzywała kierowców do zachowania ostrożności. Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul apelowała o unikanie niepotrzebnych podróży ze względu na możliwość oblodzenia dróg i słabą widoczność, a także groźbę wiatru sięgającego w porywach do 65 km na godzinę. Miasto Nowy Jork ogłosiło alarm śnieżny, który ma obowiązywać co najmniej do piątkowego wieczora.

Według policji hrabstwa Westchester w wypadku drogowym zginęła jedna osoba. Drugą ofiarę śmiertelną odnotowano w East Rutherford, w New Jersey.

W New Jersey gubernator Phil Murphy ogłosił stan wyjątkowy, który rozpoczął się w czwartek o godz. 22.00, i nakazał urzędom stanowym opóźnić otwarcie do godz. 11 w piątek. Tego dnia rano powiedział, że podczas śnieżycy na drogach stanu doszło do 90 wypadków.

Także w Connecticut, w rejonie Nowej Anglii doszło do opóźnień i odwołania lotów. Spowolniony był ruch uliczny i kolejowy.

Szkoły w mieście Nowy Jork pozostały otwarte. Śnieżyca spowodowała jednak ich zamknięcia w całym regionie.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ wr/

- Reklama -

Nowe wyzwanie technologiczne: implementacja wymagań dyrektywy NIS2

W styczniu br. znowelizowano przyjętą w 2016 roku „Dyrektywę w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego cyberbezpieczeństwa w UE”. Jak

7 min czytania

Kiedy dźwięk jest torturą

Niektórym nawet ciche dźwięki sprawiają ból i nie pozwalają normalnie żyć. Niespodziewanie duża liczba osób może reagować na niektóre odgłosy

8 min czytania

Team building w zespole programistów: jak zwiększyć efektywność pracy?

Branża IT zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, intensywnie rośnie. Na rynku brakuje rąk do pracy, a firmy

4 min czytania