- Reklama -

Sobolewski: Nowy Ład w najbliższym czasie

Zobacz

- Reklama -

Sobolewski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to, czy 8 maja zostanie zaprezentowany Nowy Polski Ład odparł, że ostateczna decyzja, co do terminu prezentacji nie została podjęta.

„Nie wykluczam, że w najbliższym czasie, natomiast wszystko jest uzależnione od sytuacji pandemicznej” – podkreślił szef komitetu wykonawczego PiS i przypomniał odwołanie prezentacji ze względu na trzecią falę pandemii.

„Czy to będzie 8 maja to się jeszcze okaże, decyzja przed nami” – mówił.

Sobolewski podkreślił, że częściowo Nowy Polski Ład został już zaprezentowany w 10 punktach, które – jak mówił – dotyczą „praktycznie każdej dziedziny życia”. Dodał, że wśród zaprezentowanych propozycji pojawią się „zaskoczenia” m.in. w obszarze programów społecznych i kwestii podatkowych, a także dotyczycących rodziny.

Pytany o program „Babcia plus”, który miałby dotyczyć wsparcia seniorów opiekujących się wnukami, odparł, że jest to „w trakcie rozmów i analiz”.

„Wszystko jest uzależnione od sytuacji budżetowej i możliwości budżetowych. Nie wykluczam czegoś w tym stylu” – powiedział szef komitetu wykonawczego PiS.

Dopytywany, czy Nowy Polski Ład zaprezentuje premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński, odparł, że więcej informacji dotyczących samej prezentacji pojawi się wówczas, gdy będzie znany termin.

Sobolewski zapewniał, że w programie znajdą się propozycje zarówno dla najuboższych grup społecznych, jak i klasy średniej oraz przedsiębiorców.

Szef komitetu wykonawczego PiS pytany, czy w czerwcu odbędzie się kongres PiS, odparł, że to również jest uzależnione od sytuacji pandemicznej.

„Termin w tej chwili to jest koniec czerwca, a (kongres) będzie miał charakter statutowo-wyborczy” – poinformował Sobolewski.

„Mamy przed sobą wybory władz partii, a jednocześnie zmiany w statucie i to będą główne punkty obrad kongresu. Mam nadzieję, że odbędzie się on pod koniec czerwca, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli” – dodał.

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas nie podano.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.(PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -