Soboń: w sierpniu wstępnie pokażemy budżet na 2023 r.

Udostępnij

“Mamy sytuację, w której musimy być bardzo ostrożni i tak też planujemy budżet na rok 2023. W sierpniu pewnie pokażemy jak ten budżet będzie wstępnie wyglądał” – powiedział Soboń w programie Super Biznesu.

Soboń zapytany, czy przewidziano w budżecie na rok przyszły środki na wypłatę 14. emerytury powiedział: “taka jest nasza intencja, aby tak było”. “Co do zasady wszystkie wydatki społeczne chcemy zachować” – dodał.

Wiceminister pytany był, na kiedy przewidziany jest szczyt inflacji. Stwierdził, że chciałby aby prognozy, które mówią o sierpniu były najbliższe prawdzie. “Ale może też być tak, że to będzie nieco później” – zastrzegł.

W ustawie budżetowej na 2022 r. zapisano, że wydatki budżetu w całym roku mają wynieść 521,8 mld zł, dochody 491,9 mld zł, a deficyt budżetu państwa nie powinien przekroczyć 29,9 mld zł. Po maju budżet państwa miał nadwyżkę w wysokości 12,1 mld zł. (PAP)

pif/ mmu/

Źródło:PAP

Zobacz

Wicepremier Sasin: robimy wszystko, by ochronić Polaków w kryzysie

Robimy wszystko, by ochronić Polaków w kryzysie; będzie podatek od nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych, a pieniądze z niego pokryją koszty zamrożenia cen energii - mówił w niedzielę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister Maląg: limit zużycia energii nie jest za niski

Przyjęty w ustawie limit zużycia energii nie jest za niski. Statystyki pokazują, że roczne zużycie energii na osobę wynosi 700 kWh, więc limit 2 tys. kWh powinien wystarczyć na rodzinę trzyosobową – powiedziała we wtorek w "Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta" –szefowa MRiPS Marlena Maląg.
- Reklama -

REKLAMA