- Reklama -

Sondaż dla wPolityce.pl: ZP – 34 proc., Polska 2050- 26 proc., KO- 16 proc., Lewica- 10 proc., Konfederacja- 8 proc.

Zobacz

- Reklama -

Według opublikowanego w czwartek sondażu, w którym nie uwzględniono opinii osób niezdecydowanych, chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 34 proc. badanych, czyli o 1 punkt proc. więcej niż poprzednim sondażu opublikowanym 14 kwietnia.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni głos oddałoby 26 proc. badanych – o 2 punkty więcej niż poprzednio.

Koalicję Obywatelską poparłoby 16 proc. badanych, czyli 2 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Na Lewicę zagłosowałoby 10 proc. respondentów, tyle samo co wcześniej. Na Konfederację wskazało 8 proc. badanych, o 1 punkt proc. mniej.

Według sondażu progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz‘15 z poparciem 3 proc. badanych (bez zmian) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 2 proc. respondentów (bez zmian). Tak, jak w poprzednim sondażu 1 proc. respondentów chciałby oddać głos na „inne ugrupowanie”.

Do wyborów, które odbyłyby się w najbliższą niedzielę, poszłoby 66 proc. badanych (45 proc. „zdecydowanie tak”, 21 proc. „raczej tak”).

Nie wzięłoby udziału w głosowaniu 24 proc. (13 proc. „zdecydowanie nie”, 11 proc. „raczej nie”.

Co dziesiąty z badanych wybrał odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1072 osób w dniach od 16 do 19 kwietnia 2021 roku. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -