Sondaż dla „Wprost”: 37,4 proc. badanych uważa, że członkowie rządu powinni mieć zakaz korzystania z prywatnych adresów mailowych

Zobacz

- Reklama -

W badaniu United Surveys na zlecenie „Wprost” zapytano ankietowanych, czy członkowie rządu powinni mieć zakaz korzystania z prywatnych adresów mailowych i prowadzenia prywatnych profili w mediach społecznościowych. 37,4 proc. badanych uważa, że taki zakaz powinien obowiązywać. 47,4 proc. respondentów jest przekonanych, że w tej kwestii powinna istnieć dowolność, a 15,2 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Odpowiedzi respondentów różniły się w zależności od płci. 44 proc. mężczyzn i 31 proc. kobiet uważa, że członkowie rządu nie powinni korzystać z prywatnych kont poczty elektronicznej oraz profili w mediach społecznościowych. Odmiennego zdania jest – 46 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet.

Na potrzebę wprowadzenia ograniczenia podczas korzystania z internetu przez członków rządu najczęściej wskazywały osoby w wieku 40-49 lat (53 proc.) oraz wyborcy Koalicji Obywatelskiej (49 proc.). Sprzeciw wobec takiego zakazu najczęściej wyrażali badani w wieku 18-29 lat (71 proc.) oraz wyborcy Konfederacji (67 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla „Wprost” 19 czerwca 2021 r., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób.(PAP)

ozk/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -