Sondaż dla „Wprost”: Morawiecki najlepszy na szefa rządu; drugi Trzaskowski

Zobacz

- Reklama -

Rezultaty sondażu opublikowano w niedzielę na portalu wprost.pl. Ankietowanych zapytano, który z polityków byłby ich zdaniem najlepszym premierem. „Na liście możliwych odpowiedzi wymieniliśmy zarówno obecnego premiera, jak i polityków opozycji oraz szefów partii tworzących koalicję z PiS” – wyjaśnia „Wprost”.

Najwięcej głosów uzyskał obecny szef rządu. Morawiecki jako najlepszy kandydat na to stanowisko jest postrzegany przez 31,3 proc. badanych. Drugie miejsce w rankingu przypadło Trzaskowskiemu z poparciem 23,9 proc. respondentów. Jak zauważyło „Wprost”, polityk PO wyprzedził konkurentów z opozycji o ponad 10 punktów procentowych.

Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc. Zaraz po nim plasuje się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 10,1 proc. badanych. Kolejne miejsce należy do posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, który otrzymał 7,1 proc. wskazań.

Po ok. 1 procencie wskazań zyskali liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz koalicjanci PiS, lider Porozumienia Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

11,9 proc. badanych wybrało odpowiedź „Nie wiem, trudno powiedzieć”.

„Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla +Wprost+ w dniu 7.05.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób” – poinformowano na portalu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -