S&P utrzymała rating TUW PZUW na wysokim poziomie A-

Udostępnij

Według cytowanego w informacji prasowej prezesa TUW PZUW Rafała Kilińskiego jest to potwierdzenie wiarygodności TUW PZUW na rynku międzynarodowym i w Polsce. “Ma też ważne praktyczne znacznie dla ubezpieczanych przez nas podmiotów. Dzięki ratingowi prestiżowej agencji S&P nasze polisy są honorowane przez międzynarodowe instytucje finansowe. Mogą być więc ważnym argumentem dla ubezpieczonych, którzy muszą pokazać zabezpieczenia, gdy ubiegają się o kredytowanie swoich inwestycji przez międzynarodowe instytucje finansowe” – ocenił.

Podkreślił, że TUW PZUW jest jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, które legitymuje się międzynarodowym ratingiem. Ocena na poziomie A- oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań.

Kiliński dodał, że wysokiej ocenie ratingowej towarzyszy dynamiczny rozwój TUW PZUW nawet w trudnych warunkach rynkowych. “Osiągnięty w zeszłym roku przypis składki na poziomie prawie 800 mln zł brutto był o ponad jedną czwartą wyższy niż rok wcześniej. Rozwijamy ofertę o nowe produkty i otwieramy się na nowe sektory. W szybszym niż założone tempie zmierzamy do założonego w strategii na lata 2021-2024 celu, jakim jest miliard złotych rocznego przypisu składki” – zaznaczył prezes.

TUW PZUW, część Grupy PZU, jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Koncentruje się na współpracy z dużymi podmiotami korporacyjnymi i medycznymi. Ubezpiecza także jednostki samorządu terytorialnego i instytucje kościelne. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Bezrobocie w Polsce rekordowo niskie. “Ten egzamin zdaliśmy”

W sierpniu stopa bezrobocia spadła do 4,8 proc. z 4,9 proc. odnotowanego w czerwcu i lipcu. Takich liczb nie widzieliśmy od ponad trzech dekad - powiedziała w piątek w rozmowie z PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wyciek z Nord Stream to zła wiadomość dla środowiska

Wyciek metanu z uszkodzonych gazociągów Nord Stream 1 i 2 z pewnością wywoła "silny i natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza", stwierdził Piers Forster, dyrektor Międzynarodowego Centrum Klimatu Priestley na Uniwersytecie w Leeds, cytowany przez AFP.
- Reklama -

REKLAMA