- Reklama -

Spadki na nowojorskich giełdach; Nasdaq 2 proc. w dół

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,01 proc. do 32 420,06 pkt. S&P 500 na koniec dnia spadł 0,55 proc. do 3889,14 pkt. Natomiast Nasdaq Composite stracił 2,01 proc. i zamknął sesję na poziomie 12 961,89 pkt.

„Nastroje są niestabilne, ponieważ cały optymizm, który charakteryzował wzrost akcji w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni, zaczyna się rozwiewać wobec trzeciej fali pandemii koronawirusa w Europie i przedłużeniach lockdownów Niemczech i we Francji” – powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets.

„Zarządzanie pandemią Covid-19 to trudne zadanie. Niemniej jednak uważamy, że ożywienie będzie dość silne w drugiej połowie roku” – powiedział Michele Morganti, strateg kapitałowy w Generali Insurance Asset Management.

Ze spółek spadały akcje spółek technologicznych. Apple, Netflix i Facebook zniżkowały po ponad 2 proc., a Tesla spadła prawie 5 proc.

Straty z poprzedniego dnia odrabiały ceny ropy naftowej, które drożały w środę ponad 6 proc., ciągnąc za sobą w górę spółki paliwowe. EOG Resourcs i Marathon Oil rosły ponad 5 proc., Diamondback Energy wzrósł ponad 6 proc.

Lepiej niż reszta rynku zachowywały się też sektory surowcowy oraz finansowy, a indeksy grupujące spółki z tych branż zyskały po ponad 1 proc.

Linie lotnicze również odrabiały wcześniejsze straty. Delta i United Airlines szły w górę po ponad 1 proc.

Spadały natomiast akcje operatorów wycieczkowców. Agencja zapobiegania i kontroli zakażeń poinformowała, że ograniczenia w rejsach statków wycieczkowych potrwają do 1 listopada. Norwegian Cruise Line spadł 5 proc., a Royal Caribbean i Carnival po ponad 1 proc.

GameStop spadał prawie 20 proc. Spółka rozważa pomysł pozyskania pieniędzy poprzez sprzedaż nowych akcji.

General Mills szedł w dół o 4,5 proc. Kwartalny zysk na akcję wyniósł 82 centy wobec oczekiwanych 84 centów.

Akcje Bank of New York Mellon rosły ponad 3 proc. Bank of America Securities podniósł rekomendację dla akcji spółki do „kupuj” z „niedoważaj”.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 59 pkt. wobec 58,6 pkt. w poprzednim miesiącu – podano we wstępnym wyliczeniu. Oczekiwano 58,6 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 60 pkt. wobec 59,8 pkt. w poprzednim miesiącu – podano we wstępnym wyliczeniu. Odcyt był zgodny z prognozami analityków. (PAP)

kkr/ pr/ mars/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -