Spółki technologiczne pociągnęły Wall Street w dół

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,06 proc., do 34.133,03 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,67 proc., do 4.1634,66 pkt.

Nasdaq Composite stracił 1,88 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.633,50 pkt.

„Chociaż firmy technologiczne były kluczową częścią dobrych wyników portfeli w czasie pandemii to – naszym zdaniem – inwestorzy powinni unikać nadmiernej alokacji w tej części rynku. W warunkach przyspieszającego wzrostu PKB nadal preferujemy sektory cykliczne, takie jak finanse i energetyka” – napisał w raporcie Mark Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management.

„Wiele czynników napędzających rynki pozostaje jednak w mocy, w tym optymizm dotyczący szczepionek, ponownego otwarcia gospodarczego i wzrostu zysków, chociaż nadal istnieją obawy o inflację i wycenę na rynkach” – powiedział Mark Hackett, szef badań inwestycyjnych w Nationwide.

Art Hogan, główny strateg rynkowy National Securities, napisał w raporcie, przez ostatnie dwa-trzy tygodnie nawet bardzo dobre informacje powodowały albo znikomą, albo żadną reakcję na rynku.

„Inwestorzy stali się niespokojni po wspięciu się indeksów na nowe szczyty” – napisał Hogan, dodając, że od początku 2021 roku indeks S&P 500 aż 25 ustanowiał nowy historyczny szczyt.

Według danych IBES Refinitiv, analitycy oczekują, że średnie zyski spółek z indeksu S&P 500 wzrosną w I kwartale o 46 proc. w porównaniu z prognozami 24 proc. wzrostu na początku kwietnia.

Podczas wtorkowej sesji w dół szły akcje spółek Big Tech. Apple spadł ponad 4 proc., Alphabet zniżkował ponad 3 proc., Facebook spadł 3 proc., a Amazon tracił 1,5 proc.

Producent samochodów elektrycznych Tesla stracił na wartości 3 proc.

Zniżkowali też producenci półprzewodników. W dół poszły notowania m.in. Nvidia, Intela i Advanced Micro Devices.

Akcje Pfizera lekko rosły po tym jak zysk na akcję jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie w pierwszym kwartale wyniósł 93 centy, przy oczekiwaniach na poziomie 78 centów.

CVS Health rósł 3 proc. Przychody spółki w pierwszym kwartale wyniosły 69,10 mld USD wobec oczekiwanych 68,35 mld USD.

Vaxart zyskiwał 12 proc. Firma opublikowała pozytywne wyniki pierwszej fazy badań klinicznych swojej doustnej szczepionki na Covid-19. Vaxart podał, że szczepionka może być tak samo skuteczna, jak szczepionki opracowane przez Pfizera i Modernę.

Akcje iRobot spadały ponad 13 proc. Analitycy obawiają się o wzrost kosztów komponentów i transportu produktów firmy. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -