- Reklama -

Spychalski: prezydent ma pełną wiedzę o tym, co się dzieje na wschodzie Ukrainy

Zobacz

- Reklama -

Lider PO Borys Budka oświadczył w czwartek, że w związku z obserwowanym olbrzymim napięciem politycznym i militarnym na Ukrainie, Koalicja Obywatelska zwraca się „z żądaniem do prezydenta Andrzeja Dudy o natychmiastowe zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego”. Dodał, że bezpieczeństwa narodowego powinno być poza sporem politycznym.

„Przypominam osobom kierującym te żądania, że warto byłoby zapoznać się z konstytucją i mieć w świadomości, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest ciałem doradczym prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej” – powiedział PAP rzecznik prezydenta pytany, czy Andrzej Duda zwoła RBN.

Spychalski podkreślił, że prezydent w sprawach związanych z zagrożeniem w związku z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy podejmuje wiele działań. „W środę odbył spotkanie w dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych z najważniejszymi osobami w Wojsku Polskim: z szefem Sztabu Generalnego, z szefem Rodzajów Sił Zbrojnych, z szefami poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, z szefami służb, między innymi właśnie poświęcone sytuacji na wschodzie Ukrainy” – powiedział rzecznik prezydenta.

Podkreślił, że „prezydent jest na bieżąco informowany, konsultowany i ma pełną wiedzę przekazywaną mu przez MON, placówki dyplomatyczne w sprawie tego, co się dzieje na wschodzie Ukrainy”.

Spychalski wskazał też na wypowiedz szefa BBN Pawła Solocha, który w czwartek w Radu Zet mówił, że sytuacja na Ukrainie wymaga w pierwszym rzędzie ustaleń prezydenta i rządu. Soloch stwierdził, że jeśli pojawi się potrzeba podjęcia konkretnej decyzji dot. Polski, to prezydent Andrzej Duda rozważy możliwość zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -