Stolica Apostolska zasugerowała bp. Stanisławowi Napierale nieobecność na publicznych celebracjach

- Reklama -

Jak czytamy w komunikacie przesłanym w piątek PAP, „działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Stanisława Napierały w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji kaliskiej”.

Autorzy komunikatu zaznaczyli, że po dokładnej analizie zebranej dokumentacji Stolica Apostolska uznała, że „tylko w jednym z wyżej wymienionych przypadków doszło do niezamierzonego zaniedbania”.

„W związku z powyższym Stolica Apostolska poleciła zasugerować biskupowi Stanisławowi Napierale wpłacenie, według uznania – z prywatnych środków – odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa oraz nieobecność na publicznych celebracjach lub wydarzeniach” – poinformowali autorzy komunikatu. (PAP)

autor: Iwona Żurek

iżu/ krap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -