Strażacy: do południa ponad 3 tysiące interwencji wskutek silnego wiatru

Udostępnij

Bryg. Kierzkowski podkreślił, że do godz. 12 strażacy do usuwania skutków silnego wiatru wyjeżdżali 3 263 razy.

Najwięcej, bo 852 zgłoszenia otrzymali w województwie mazowieckim. 479 interwencji miało miejsce w woj. łódzkim, 406 w woj. zachodniopomorskim, 347 w woj. wielkopolskim, 331 w woj. kujawsko-pomorskim, 312 w woj. pomorskim. 182 zgłoszenia dotyczyły w woj. warmińsko-mazurskiego, a po 74 woj. podlaskiego i woj. lubuskiego.

Dwie osoby w poniedziałek wskutek silnego wiatru zostały ranne. Doszło do tego w Elblągu na ul. Łęczyckiej, gdzie na kobietę i mężczyznę spadł konar drzewa.

W całym kraju w poniedziałek obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Kraju. Na przeważającym obszarze mają drugi stopień, a porywy wiatru mogą osiągać nawet 100 km/h. Tylko w rejonie Karpat ostrzeżenia mają pierwszy stopień, ale IMGW wydał tam też alerty drugiego stopnia przez zawiejami śnieżnymi.

Od niedzielnego wieczora przed silnym wiatrem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rozsyłając do mieszkańców SMS-owe alerty.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mark/

Źródło:PAP

Zobacz

Firma Nike w ciągu najbliższych miesięcy całkowicie wycofa się z Rosji

Amerykańska firma Nike w ciągu najbliższych miesięcy w pełni wycofa się z Rosji - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na oświadczenie firmy.

Sygnis wygrał przetarg w Bułgarii na kwotę ponad 400 tys. zł

Notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w...
- Reklama -