Studenci Politechniki Białostockiej skonstruowali kolejny bolid

Zobacz

- Reklama -

Formula Student to zawody pomiędzy drużynami z uczelni i wydziałów technicznych z całego świata. Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie lub zaprojektowanie i zbudowanie, a następnie wystawienie do zawodów swojego prototypu samochodu wyścigowego. Następnie przez cały rok, na jedenastu torach Formuły 1, odbywają się wyścigi skonstruowanych przez studentów bolidów.

W poniedziałek na placu przed Politechniką Białostocką(PB) zaprezentowano najnowszy, siódmy bolid CMS-07, który grupa studentów budowała przez ostatnie dwa lata. Zespół Cerber MotorSport tworzyło 25 studentów wydziału mechanicznego, elektrycznego i informatycznego – mówił podczas prezentacji prorektor PB ds. studentów dr hab. Jarosław Szusta.

„Będziemy tutaj świadkami połączenia pasji i nauki” – mówił prorektor. Dodał, że pomimo trudnego okresu pandemii studentom udało się zbudować pojazd, który weźmie udział w renomowanych zawodach.

W bolidzie CMS-07 studenci poprawili wszystkie istotne parametry auta. Koordynator zespołu Cerber Motorsport Michał Gleba powiedział, że po raz kolejny wykorzystano hybrydową konstrukcję nośną, która została wykonana z włókna węglowego oraz aluminiowej przekładki o strukturze plastra miodu (honeycomb). (PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ ekr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -