Suski o odwołaniu Sroki z komisji rolnictwa: to była moja prośba ze względu na zbyt liczną reprezentację PiS

- Reklama -

W piątek posłowie przegłosowali zmiany w składach osobowych sejmowych komisji. Jedną z nich było odwołanie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi posłanki Magdaleny Sroki i wybór do składu komisji posłów niezrzeszonych – Zbigniewa Ajchlera i Łukasza Mejzy.

Sroka odniosła się do tej zmiany w sobotę na swoim profilu na Twitterze. „Za moja współpracę z Izbą Rolniczą i Rolnikami poseł @mareksuski zajmujący się składami komisji zdecydował,że należy mnie odwołać z sejmowej komisji rolnictwa. #Zjednoczonaprawica ma się niczym caryca Katarzyna. Panie Suski może z klubu PiS tez mnie wyrzucimy 😉 ? @Porozumienie__” – napisała.

W rozmowie z PAP rzeczniczka Porozumienia dodała, że została wcześniej poinformowana, że jest potrzeba wykreślenia jej z komisji. „Przyjęłam do wiadomości, oczywiście, ale było to podyktowane potrzebą zmniejszenia liczby osób w tej komisji. Jak się okazało później, podczas głosowania, do komisji został zapisany poseł Mejza i poseł Ajchler. Także w mojej ocenie jest to nieeleganckie, ponieważ ja w tej komisji byłam z wyboru i była to dla mnie ważna komisja” – stwierdziła, wspominając o swojej współpracy z Pomorską Izbą Rolniczą.

Suski poinformował z kolei, że dwa dni przed odwołaniem wystosował do Sroki prośbę „ze względu na zbyt liczbą reprezentację PiS w tej komisji”. „Brałem pod uwagę przekroczenie limitu klubu w tej komisji, wykształcenie oraz rodzaj pracy wykonywanej przed objęciem mandatu. Dobór komisji, niestety, czasem jest z przydziału, bo składy nie są z gumy. Mam nadzieję, że pani poseł się na mnie nie gniewa” – podkreślił.

Sroka pozostaje w składach sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. (PAP)

dap/ robs/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -