Synoptyk IMGW: ciepły dzień z mocniejszym wiatrem na Wybrzeżu

- Reklama -

Dąbrowska powiedziała PAP, że piątek zapowiada się pod znakiem zmiennego zachmurzenia, choć – jak podkreśliła – przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane.

„Powietrze jest jeszcze wilgotne, ale w zasadzie nie spodziewamy się opadów. Symbolicznie popadać może tylko na Wybrzeżu i w Karpatach, tam również, szczególnie w godzinach popołudniowych, mogą pojawić się burze. Ale zarówno te przelotne opady, jak i burze będą klasyfikowane jako słabe” – wskazała. Spaść może do 15 mm deszczu, a porywy wiatru osiągną maksymalnie 65 km/h.

Dzień będzie ciepły – najchłodniej po raz kolejny będzie na Wybrzeżu, gdzie termometry pokażą 23 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura wahać się będzie w granicach 25-29 stopni Celsjusza. W większości kraju będzie wiał umiarkowany wiatr z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich. Mocniejsze porywy spodziewane są na Wybrzeżu – osiągną do 65 km/h. (PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ lena/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -