Synoptyk IMGW: piątkowy poranek chłodny, ale słoneczny; w dzień maksymalnie do 26 stopni, ale z burzami

Zobacz

- Reklama -

Wczesnym rankiem, w najchłodniejszych godzinach ustępującej nocy na Podhalu będzie ok. 5 stopni, a w kotlinach górskich w okolicach Nowego Targu i Zakopanego nad ranem temperatura może spaść nawet do jednego stopnia Celsjusza. Później powietrze ogrzeją promienie Słońca.

„Piątkowy poranek przywita nas dużą ilością słońca, szczególnie w centralnej oraz zachodniej części Polski, lecz w trakcie dnia chmur będzie przybywać. Miejscami popada przelotny deszcz, a na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach możemy spodziewać się burz” – podkreślił synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Wyjaśnił, że „podczas opadów przelotnych chmura się przemieszcza, popada 20-30 może 40 minut i zza chmur wyjdzie znów słońce”.

W najcieplejszym momencie dnia na Podhalu oraz nad morzem będzie ok. 19 stopni Celsjusza. Na wschodzie od 23 do 24 stopni, na Zachodzie 25 – lokalnie nawet 26 stopni.

Wiatr będzie wiał słaby z południowego wschodu, lokalnie z północnego wschodu. Najsilniejsze porywy wiatru są spodziewane podczas burz i mogą osiągnąć do 65 km/h.(PAP)

wnk/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -