Synoptyk IMGW: praktycznie w całej Polsce deszcz; lokalnie wystąpią burze i grad

Zobacz

- Reklama -

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w rozmowie z PAP przekazał, że we wtorek pogoda niewiele się zmieni od tej poniedziałkowej. „Właściwie w całej Polsce może być tak, że będzie choć trochę deszczu. Najintensywniejsze opady będą na południu, zwłaszcza na południu Małopolski i na Górnym Śląsku. Te opady będą stopniowo słabnąć w godzinach popołudniowych i do wieczora powinny już być nieznaczne, przelotne opady” – podkreślił.

„Natomiast jeżeli chodzi o resztę kraju to na przeważającym obszarze mogą się pojawić opady deszczu. Oprócz deszczu na południu przelotny deszcz z możliwością burz wystąpi na zachodzie” – podał.

Poinformował, że silniejsze burze z przelotnym deszczem mogą się pojawić we wschodniej części kraju, zwłaszcza na Mazowszu również na Warmii i Lubelszczyźnie. „Tam te burze mogą być silniejsze z intensywniejszym deszczem do ok. 25 mm. Dochodzić będzie grad i silniejsze porywy wiatru” – zaznaczył.

„Najchłodniej będzie w pasie centralnym od Małopolski po Pomorze, zaledwie 12-14 st. C., chłodniej na pogórzu i nad wschodnim wybrzeżem 9-10 st. C., nieco cieplej będzie na zachodzie ok. 16-17 st. C., najcieplej na wschodzie, zwłaszcza Mazowszu i Lubelszczyźnie – ok. 20 st. C.” – dodał. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -