Synoptyk IMGW: spokojna i pogoda noc; w sobotę zrobi się cieplej

- Reklama -

Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że noc z piątku upłynie spokojnie i przeważnie pogodnie. Będzie też nawet ciepło. Termometry wskażą od 13 do 16 stopni. Trochę chłodniej – od 11 do 13 stopni – może być na Pomorzu, Mazurach i obszarach podgórskich, a nieco cieplej, do 17 stopni, nad morzem.

W sobotę będzie pogodnie, zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a miejscami wzrośnie do dużego. Ma być też raczej sucho, bez gwałtownych zjawisk.

Zrobi się też cieplej w stosunku do piątku. Termometry wskażą od 25 do 29 stopni. Jak wskazał synoptyk, najcieplejszym miejscem będzie zachodnia część kraju, zwłaszcza obszar województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Nieco chłodniej będą obszary podgórskiego.

„Na Podhalu ok. 23 st. Tak samo na Wybrzeżu, wschodnim zwłaszcza – do ok. 24, a terenie Helu nawet 12 stopni” – wyjaśnił synoptyk.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -