Synoptyk IMGW: spokojna i pogoda noc; w sobotę zrobi się cieplej

Udostępnij

Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że noc z piątku upłynie spokojnie i przeważnie pogodnie. Będzie też nawet ciepło. Termometry wskażą od 13 do 16 stopni. Trochę chłodniej – od 11 do 13 stopni – może być na Pomorzu, Mazurach i obszarach podgórskich, a nieco cieplej, do 17 stopni, nad morzem.

W sobotę będzie pogodnie, zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a miejscami wzrośnie do dużego. Ma być też raczej sucho, bez gwałtownych zjawisk.

Zrobi się też cieplej w stosunku do piątku. Termometry wskażą od 25 do 29 stopni. Jak wskazał synoptyk, najcieplejszym miejscem będzie zachodnia część kraju, zwłaszcza obszar województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Nieco chłodniej będą obszary podgórskiego.

“Na Podhalu ok. 23 st. Tak samo na Wybrzeżu, wschodnim zwłaszcza – do ok. 24, a terenie Helu nawet 12 stopni” – wyjaśnił synoptyk.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

Źródło:PAP

Zobacz

Niedobory snu prowadzą u dzieci do zmian w mózgu

Dzieci w wieku szkolnym, przed okresem nastoletnim, które spały mniej niż 9 godzin w ciągu nocy, miały znaczące, negatywne zmiany w mózgach związane z pamięcią, inteligencją oraz zachowaniem. To wynik badania z udziałem ponad 8 tys. młodych ochotników.

Naukowcy ożywili część komórek martwej od godziny świni

Z pomocą specjalnego płynu, badacze z Yale University (USA) przywrócili do życia niektóre komórki i narządy nieżyjącej od godziny świni. Podobna technika mogłaby pomagać m.in. w przechowywaniu organów do przeszczepów czy ratowaniu ludzi po udarach lub zawałach.
- Reklama -

REKLAMA