Synoptyk IMGW: w niedzielę coraz więcej chmur; na południu możliwe burze

Zobacz

- Reklama -

Jak przekazała synoptyk IMGW nie będą to intensywne burze, ale opady deszczu na tych obszarach mogą wynieść do 10 mm. W rejonie Karpat opady mogą być większe – do 15 mm. Po zachodzie słońca burze wraz z przelotnymi opadami mają zaniknąć.

Dąbrowska poinformowała, że w niedzielę w całym kraju ma być ciepło. „Od maksymalnie 24 st. C na wschodzie do maksymalnie 27 st. C na południu i miejscami na zachodzie jedynie nad morzem jest chłodniej i w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniesie ok 19 st. C” – wskazała.

Wiatr będzie wiał słabo, z północy. W konsekwencji nad morzem będzie zimniej.

„W nocy powinno się rozchmurzyć w całym kraju. Być może na wschodzie i południowym-wschodzie chmur będzie nieco więcej. Tam będzie zanikający przelotny deszcz. Do rana w całym kraju powinno być bezchmurnie. Miejscami małe zachmurzenie”. Pa południu and ranem szczególnie na obszarach przedgórza Sudeckiego i pogórza karpackiego pojawi się mgła. Będzie tam ograniczać widzialność do 300 m. – wskazała synoptyk.

W nocy najchłodniej będzie przed wschodem słońca. Na termometrach będzie od 8 st. C w rejonach podgórskich i na Pomorzu. Na przeważającym obszarze kraju będzie ok 10 st. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej – 14 st. C. (PAP)

mm/ mmu/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -