Synoptyk IMGW: w niedzielę powrót gwałtowniejszej pogody; możliwy deszcz i burze

- Reklama -

Synoptyk podkreślił w rozmowie z PAP, że w niedzielę pogoda ma być bardziej dynamiczna niż w dniach poprzednich. „Będziemy mieli zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i będą się niemal w całym kraju pojawiać przelotne opady deszczu oraz miejscami wystąpią burze. Będzie to głównie w zachodniej połowie kraju i mogą mieć one dość gwałtowny przebieg” – powiedział synoptyk. Opady deszczu wyniosą do 20 l/mkw., a porywy wiatru – do 70 km/h.

Wyładowania atmosferyczne to wynik tego, że nad Polskę po raz kolejny napływać będzie bardzo ciepłe, wręcz gorące powietrza z południowego zachodu. „Przełoży się to też na wartości temperatur” – podkreślił Gawron.

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni w obszarach podgórskich do 31 stopni Celsjusza w niektórych miejscach w centrum lub na zachodzie kraju. Na przeważającym obszarze termometry pokażą ok. 27-28 stopni Celsjusza. (PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska

sno/ robs/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -