Synoptyk IMGW: w poniedziałek pochmurno w całym kraju; przelotne opady deszczu i burze w płn.-wsch. i zach. Polsce

- Reklama -

Według synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek będzie bardzo podobna pogoda jak była w niedzielę. „W całym kraju będzie sporo chmur, będą występowały przelotne opady deszczu, a popołudniu będą występować burze” – podała Grażyna Dąbrowska.

„Burze w poniedziałek prognozowane są głównie w północno wschodniej Polsce, ale też na zachodzie, czego nie było w niedzielę. Opady w trakcie burz będą dość intensywne i przyniosą spore sumy opadów, dlatego też na poniedziałek mogą być wydane ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami” – zapowiedziała.

Wskazała, że ostrzeżenia będą dotyczyły woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. „W tym regionie podczas burz opady mogą wynosić do 40 mm, a punktowo do 50 mm. Z kolei na zachodzie Polski i części woj. mazowieckiego i lubelskiego popołudniu będą to głównie burze, podczas których może spaść od 20 do 30 mm deszczu” – poinformowała.

Zaznaczyła, że porywy wiatru w trakcie burz mogą osiągnąć do 80 km/h. „Podczas występowania burz miejscami mogą wystąpić opady gradu” – podkreśliła.

„Burz nie spodziewamy się na południowym wschodzie kraju, gdzie głównie powinny występować przelotne opady deszczu” – przekazała.

W poniedziałek temperatura w całym kraju będzie wyrównana, poza obszarami podgórskimi i wybrzeżem, gdzie będzie od 22 do 25 st. Celsjusza. „Na pozostałym obszarze kraju od 24 do 28 st. Celsjusza. Najcieplej będzie na Śląsku, Dolnym Śląsku i w woj. opolskim” – dodała. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ pat/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -
?c=29894&m=1540752&a=289196&r=&t=html