Synoptyk IMGW: w sobotę najładniej nad morzem i na zachodzie; lokalnie zagrzmi

Zobacz

- Reklama -

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała PAP, że w sobotę nad morzem i na zachodzie kraju będzie słonecznie i ciepło. Termometry wskażą od 20 stopni na Podkarpaciu do 25-26 stopni na zachodzie. Na samym Wybrzeżu temperatura osiągnie 17-19 stopni, wieczorem zacznie się ochładzać.

Na wschodzie i na południowym wschodzie kraju będzie trochę więcej chmur, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i na południu lokalnie może zagrzmieć. Silniejsze burze, z opadami deszczu do 20 mm i porywami wiatru osiągającymi do 70 km/h, mogą wystąpić w górach – głównie w Tatrach.

Do wieczora opady deszczu i ewentualne burze powinny zaniknąć. Tylko w górach wcześnie w nocy, jak wyjaśniła synoptyk, może jeszcze trochę popadać. Poza tym noc będzie pogodna. „Nad ranem gdzieniegdzie na południu kraju i na Pomorzu mogą tworzyć się mgły i silne zamglenia, ograniczające widzialność do 300-500 metrów” – wskazała Łapińska.

Termometry w nocy wskażą od ok. 7 stopni na Kaszubach i na Podhalu, ok. 9-10 na Podkarpaciu, do 12-13 stopni nad samym morzem, gdzie będzie najcieplej. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -