Syria: prezydent powierzył misję utworzenia rządu Husajnowi Arnusowi

- Reklama -

Arnus jest premierem Syrii od czerwca 2020 roku. Rządzący Syrią od 2000 roku Asad 17 lipca został zaprzysiężony na czwartą kadencję.

Jak podała agencja Reutera, w ciągu ostatniego roku rząd podjął szereg niepopularnych decyzji, między innymi gwałtownie podniósł ceny paliw i zaostrzył racjonowanie chleba.

Syryjskie władze winą za problemy obarczają międzynarodowe sankcje nałożone na reżim Asada.

W 2011 roku w Syrii wybuchła wojna domowa, która pochłonęła dotąd blisko 400 tys. ofiar i w którą z czasem zaangażowały się militarnie również inne państwa. Z ponad 20 mln mieszkańców Syrii połowa musiała opuścić swoje domy. Ponad 5 mln z nich uciekło za granicę, głównie do sąsiednich krajów.

Asadowi dzięki wsparciu Rosji i Iranu udało się odzyskać kontrolę nad ok. 70 proc. terytorium Syrii. W inauguracyjnym przemówieniu podkreślił, że jego głównym zadaniem pozostaje „wyzwolenie pozostałych terytoriów” oraz stawienie czoła gospodarczym skutkom wojny. (PAP)

kib/

arch.

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -