- Reklama -

Szef Google’a Sundar Pichai dziękuje premierowi Morawieckiemu w dniu otwarcia Google Cloud w Polsce

Zobacz

- Reklama -

„Jestem podekscytowany tym, że uruchamiamy nowy Region Google Cloud w Polsce. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za współpracę, liczę na to, że pomożemy ludziom w Polsce i na całym świecie rozwijać nowe możliwości” – napisał Pichai, linkując nagranie swojej środowej rozmowy z szefem polskiego rządu.

„Nasze główne europejskie centrum technologii dla usług w chmurze jest w Polsce, rozwijamy też nasze centrum badawczo-rozwojowe, widzimy, jak narzędzia cyfrowe pomagają w walce z pandemią i w pracy zdalnej oraz zdobywaniu informacji i cieszę się że mogliśmy nawiązać współpracę” – mówił Pichai w rozmowie z Morawieckim. Szef Google’a chwalił również polskich inżynierów i ich kwalifikacje.

Morawiecki ocenił, że „coraz więcej przedsiębiorców w Polsce interesuje się cyfryzacją, warto podejmować tego rodzaju inwestycje, to przyszłość gospodarki”.

Region Google Cloud w Warszawie to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale również regionalny ośrodek obsługi kluczowych usług chmurowych Google Cloud Platform. Dzięki niemu zmniejszą się opóźnienia przesyłu danych w regionie, a co za tym idzie – zwiększeniu ulegnie wydajność i prędkość aplikacji korzystających z usług Google Cloud. Zwiększy się również dostępność i stabilność chmury Google’a. To 25. taki ośrodek na świecie i pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. (PAP)

adj/ jar/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -