Szef MON: w Święto Wojska Polskiego zorganizujemy 30 festynów w całym kraju

- Reklama -

Błaszczak zapowiedział w Warszawie, że w tym roku obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia będą się odbywały pod hasłem: „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Podkreślił, że tego dnia resort obrony w formie festynów będzie chciał przedstawić społeczeństwu profesjonalizm Wojska Polskiego. Jak dodał, pokazy sprzętu i umiejętności wojskowych mają promować służbę w wojsku i zachęcać do wstępowania w jego szeregi.

Minister zapowiedział, że w całym kraju obędzie się 30 takich festynów. Wymienił przykładowe miejscowości: Kolno, Kobylin, Teresin.

15 sierpnia w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się honorowa zmian wart. Pikniki wojskowe w stolicy będą zorganizowane na Pl. Piłsudskiego, przy Muzeum Wojska Polskiego oraz na Stadionie Narodowym.

Na piknikach mają działać mobilne punkty szczepień. Zostanie wystawiony sprzęt wojskowy, będzie też możliwość rozmowy z żołnierzami. Wystawione zostaną też kuchnie polowe. „Zapraszam do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami. Żebyśmy wspólnie, jako wspólnota narodowa odczuwali dumę z tego, jaką postawę przybierali nasi przodkowie. Żebyśmy wspólnie odczuwali dumę z tego, że ta spuścizna historyczna jest cechą, wokół której kształtowane są postawy żołnierzy Wojska Polskiego” – powiedział Błaszczak.

Przed kilkoma dniami szef MON poinformował, że nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -