Szef MON: w Święto Wojska Polskiego zorganizujemy 30 festynów w całym kraju

Udostępnij

Błaszczak zapowiedział w Warszawie, że w tym roku obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia będą się odbywały pod hasłem: “Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Podkreślił, że tego dnia resort obrony w formie festynów będzie chciał przedstawić społeczeństwu profesjonalizm Wojska Polskiego. Jak dodał, pokazy sprzętu i umiejętności wojskowych mają promować służbę w wojsku i zachęcać do wstępowania w jego szeregi.

Minister zapowiedział, że w całym kraju obędzie się 30 takich festynów. Wymienił przykładowe miejscowości: Kolno, Kobylin, Teresin.

15 sierpnia w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się honorowa zmian wart. Pikniki wojskowe w stolicy będą zorganizowane na Pl. Piłsudskiego, przy Muzeum Wojska Polskiego oraz na Stadionie Narodowym.

Na piknikach mają działać mobilne punkty szczepień. Zostanie wystawiony sprzęt wojskowy, będzie też możliwość rozmowy z żołnierzami. Wystawione zostaną też kuchnie polowe. “Zapraszam do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami. Żebyśmy wspólnie, jako wspólnota narodowa odczuwali dumę z tego, jaką postawę przybierali nasi przodkowie. Żebyśmy wspólnie odczuwali dumę z tego, że ta spuścizna historyczna jest cechą, wokół której kształtowane są postawy żołnierzy Wojska Polskiego” – powiedział Błaszczak.

Przed kilkoma dniami szef MON poinformował, że nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/

Źródło:PAP

Zobacz

Uściński dla “DGP”: Jest jeszcze czas na ocieplenie domów przed zimą

Wąskim gardłem są terminy ekip budowlanych, ale jeśli chodzi o materiały termoizolacyjne, to są one dostępne. Można skorzystać z narzędzi wsparcia dla termomodernizacji i przeprowadzić ją nawet własnymi siłami - powiedział "DGP" Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii.

Tauron: blok energetyczny w Jaworznie czasowo odstawiony z powodu czyszczenia kotła i odżużlacza

Blok energetyczny o mocy 910 megawatów w Jaworznie został czasowo odstawiony w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza; jednostka wznowi produkcję energii jeszcze w tym tygodniu - poinformowała Grupa Tauron, do której należy blok.
- Reklama -

REKLAMA