Szef MZ zwrócił się do resortu sprawiedliwości o dane w sprawie gróźb i przemocy wobec medyków

Udostępnij

Pismo, z którym zapoznała się w czwartek PAP, datowane jest na 27 lipca.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z PAP potwierdził, że minister Niedzielski wysłał takie pismo do ministra Ziobry. “Szerzej sprawy nie komentuję” – stwierdził.

Szef MZ wskazał w piśmie do szefa MS, że występowanie czynów zabronionych mogących wypełniać znamiona przestępstw stypizowanych w art. 190, 190a i 191 Kodeksu Karnego jest coraz liczniejsze.

Chodzi m.in. o groźby karalne, uporczywe nękanie wzbudzające poczucie zagrożenia oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia do określonych działań bądź zaniechań.

Niedzielski poprosił o przekazanie informacji dotyczących liczby wniosków o ściganie składanych w takich sprawach przez osoby wykonujące zawody medyczne oraz inne biorące udział w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej w okresie stanu zagrożenia epidemią, a potem stanu epidemii wywołanej koronawirusem.

Minister chce też poznać liczbę wszczętych w ich wyniku postępowań. Szef MZ zapytał także o postępowania prowadzone z urzędu. Zwrócił się też o objęcie postępowań szczególnym nadzorem. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Źródło:PAP

Zobacz

KE zaakceptowała zmiany w polskim programie pomocy publicznej dla firm w związku z wojną na Ukrainie

Komisja Europejska zaakceptowała w czwartek zmiany zgłoszone przez Polskę w programie pomocy publicznej dla firm w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Modyfikacja dotyczy m.in. zwiększenia budżetu planu wsparcia o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych).

Zdymisjonowany prezes spółki NJGT nie będzie również szefem Taurona Wytwarzanie

Sebastian Gola, zdymisjonowany prezes spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT), odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie, nie będzie również prezesem spółki Tauron Wytwarzanie, skupiającej konwencjonalne aktywa wytwórcze Taurona - wynika z informacji Grupy.
- Reklama -

REKLAMA