Szef NBP dla “GP”: mówi się o tym, że Tusk ma zostać szefem KE po wprowadzeniu Polski na kurs do strefy euro

Udostępnij

W opublikowanym w weekend w portalu niezalezna.pl fragmencie wywiadu z szefem NBP Adamem Glapińskim relacjonuje on zasłyszane informacje w czasie spotkań banków centralnych w Bazylei, które odbywają się co dwa miesiące. Całość rozmowy ukaże się w tygodniku “Gazeta Polska”.

“Od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska, to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej” – powiedział Glapiński tygodnikowi “Gazeta Polska”.

Dodał, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla lidera PO, “to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro.”

“Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego” – przekonuje szef NBP. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Ropa drożeje

W czwartek po południu ropa Brent drożeje o 1 proc., a WTI o 0,4 proc.

Sejm będzie dalej pracował nad projektem budżetu na 2023 rok

Projekt budżetu na 2023 r. został skierowany do sejmowej komisji finansów. Większości nie uzyskał wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Zgodnie z planem finansowym na przyszły rok, dochody państwa wyniosą 604,7 mld zł, wydatki 672,7 mld zł, a deficyt nie przekroczy 68 mld zł.
- Reklama -

REKLAMA