Szef PGE GiEK Andrzej Legeżyński wiceprezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

- Reklama -

Jak wskazała rzeczniczka koncernu, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie (TGPE) powstało w 1990 r. jako stowarzyszenie działające w obszarze wytwarzania energii elektrycznej. Organizacja zrzesza 183 osoby o charakterze członków zwyczajnych oraz 12 spółek wytwórczych o charakterze członków wspierających.

Prezesem TGPE jest Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. Operacyjnych.

„TGPE posiada wieloletnie doświadczenie głównie w zakresie zapewnienia racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału wytwórczego elektrowni, współdziałania z przemysłem energetycznym w celu inicjowania postępu technicznego w elektroenergetyce oraz wprowadzania do polityki gospodarczej nowoczesnych zasad analiz ekonomicznych i technicznych” – zaznaczyła Apanasionek.

Organizacja zajmuje się również inicjowaniem wzorcowych opracowań, prowadzeniem analiz w zakresie zmian organizacyjnych oraz rozwoju elektroenergetyki krajowej z uwzględnieniem sektora wytwarzania energii elektrycznej, a także współtworzy przepisy prawne w dziedzinie elektroenergetyki i prezentuje stanowiska elektrowni systemowych wobec władz centralnych kraju.

Andrzej Legeżyński kieruje PGE GiEK od sierpnia br. Wcześniej był dyrektorem Elektrowni Bełchatów. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej o specjalności Elektrownie i Gospodarka Energetyczna oraz podyplomowych studiów Akademii Energetyki w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył również studia EMBA na Collegium Humanum w Warszawie. W latach 2006-2016 był zawodowo związany z brytyjską energetyką, gdzie pełnił funkcje menadżerskie. W PGE GiEK pracuje od pięciu lat. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -