Szefernaker: do woj. zachodniopomorskiego trafi blisko 380 mln zł na inwestycje na terenach popegeerowskich

Udostępnij

Wiceminister Szefernaker wziął w sobotę udział w przekazaniu symbolicznych czeków samorządowcom z gmin i powiatów, które uzyskały dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych – edycja III – PGR.

“Dziś możemy podsumować, że do województwa zachodniopomorskiego trafi kwota na inwestycje na terenach popegeerowskich, jakiej tutaj jeszcze nigdy nie było, blisko 380 mln zł. To jest 150 inwestycji w 106 gminach i 18 powiatach” – poinformował wiceminister.

Jak mówił, środki te zostaną przeznaczone na drogi, kanalizację, świetlice wiejskie, remizy i inne inwestycje, których – jego zdaniem – brakowało przez lata. Zwrócił przy tym uwagę, że projekty, które uzyskają dofinansowanie są inspirowane oddolnie, przez samorządowców, koła gospodyń wiejskich czy Ochotnicze Straże Pożarne.

Według Szefernakera, dzięki rządowemu programowi powstała moda na gminy popegeerowskie.

W ramach trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich do ponad 1300 gmin trafią ponad 4 mld zł.(PAP)

autorzy: Mateusz Mikowski, Elżbieta Bielecka

mm/ emb/ mrr/

Źródło:PAP

Zobacz

Czarnek: dziękuję samorządowcom, że jednak będą ogrzewać szkoły

Dziękuję samorządowcom, szczególnie tym związanym z PO, że po mojej zapowiedzi stanowczego egzekwowania prawnych obowiązków gmin i miast, jak jeden mąż przypomnieli sobie, że jednak będą ogrzewać szkoły. Zarządu komisarycznego więc nie będzie - oświadczył we wtorek szef MEiN Przemysł Czarnek.

Gazprom wstrzymał tranzyt gazu przez Austrię

Rosyjski państwowy koncern paliwowy Gazprom poinformował w sobotę o wstrzymaniu tranzytu gazu przez Austrię - podała agencja Reutera, powołując się na oświadczenie koncernu.
- Reklama -

REKLAMA