Szefernaker: do woj. zachodniopomorskiego trafi blisko 380 mln zł na inwestycje na terenach popegeerowskich

Udostępnij

Wiceminister Szefernaker wziął w sobotę udział w przekazaniu symbolicznych czeków samorządowcom z gmin i powiatów, które uzyskały dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych – edycja III – PGR.

“Dziś możemy podsumować, że do województwa zachodniopomorskiego trafi kwota na inwestycje na terenach popegeerowskich, jakiej tutaj jeszcze nigdy nie było, blisko 380 mln zł. To jest 150 inwestycji w 106 gminach i 18 powiatach” – poinformował wiceminister.

Jak mówił, środki te zostaną przeznaczone na drogi, kanalizację, świetlice wiejskie, remizy i inne inwestycje, których – jego zdaniem – brakowało przez lata. Zwrócił przy tym uwagę, że projekty, które uzyskają dofinansowanie są inspirowane oddolnie, przez samorządowców, koła gospodyń wiejskich czy Ochotnicze Straże Pożarne.

Według Szefernakera, dzięki rządowemu programowi powstała moda na gminy popegeerowskie.

W ramach trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich do ponad 1300 gmin trafią ponad 4 mld zł.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Sasin: szacowane wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek SP to 13,5 mld zł

Szacowane wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa to 13,5 mld zł - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że projekt w sprawie opodatkowania skierował już do premiera.

Polskie magazyny gazu – w jakim stopniu są zapełnione?

Magazyny gazu w Polsce są wypełnione w 100 proc.; prowadzimy stabilną eksploatację gazu ziemnego z naszych złóż nie tylko w Polsce, ale też na szelfie Morza Północnego – poinformował w środę we Wrocławiu wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.
- Reklama -

REKLAMA