Szrot: prezydent Duda wrócił do normalnej pracy, zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie

EpidemieSzrot: prezydent Duda wrócił do normalnej pracy, zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie

W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że – zgodnie z przepisami – prezydent rozpoczął izolację. Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

Szrot był pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jaki jest obecnie stan zdrowia prezydenta i jego kondycja. „Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy” – przekazał.

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta Dudy bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To tylko – jak podkreślił Szrot – potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

„Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam – szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu” – powiedział Szrot.

Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązku – pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne.

Prezydent Duda w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.(PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mark/

ŹródłoPAP

Sprawdź nasze inne treści