Alternatywne źródła energii

Prezes PGE: uwolnienie środków własnych na offshore jednym z celów nowej emisji akcji

Głównym celem emisji nowej serii akcji PGE jest przyspieszenie transformacji firm i uwolnienie środków własnych na morską energetykę wiatrową - poinformował w środę PAP prezes spółki Wojciech Dąbrowski. We wtorek zarząd PGE zdecydował o emisji akcji, która ma przynieść ok. 3.2 mld zł.

Grupa Orlen planuje budowę 9 nowych hubów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji

Grupa Orlen, w ramach projektu Hydrogen Eagle, planuje m.in. budowę 9 nowych hubów wodorowych, w tym 5 w Polsce, 3 w Czechach i jednego na Słowacji. Produkcja nisko i zeroemisyjnego wodoru będzie odbywała się tam w oparciu o odnawialne źródła energii i technologię przetwarzania odpadów komunalnych.

Komisja senacka za odrzuceniem ustawy dot. procedur przy inwestycji w elektrownię jądrową

Senacka Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu opowiedziała się w czwartek za odrzuceniem w całości ustawy dot. procedur środowiskowych towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.

PGE planuje zdobyć z emisji akcji ponad 3 mld zł na m.in. OZE i sieci

Polska Grupa Energetyczna planuje emisję nowej serii akcji i zdobycie 3,2 mld zł na sfinansowanie projektów w obszarze OZE, źródeł niskoemisyjnych i sieci. Spółka podała, że we wtorek jej zarząd podjął decyzję o emisji, zgodę musi jeszcze wydać NWZA.

Badanie: wysokie koszty inwestycji główną barierą korzystania z OZE dla 63 proc. Polaków

63 proc. badanych Polaków wskazało, że wysokie koszty inwestycji w urządzenia OZE są główną barierą korzystania ze źródeł odnawialnych - wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia.

Raport: gaz i spekulacje najsilniej wpłynęły na ceny CO2 w grudniu 2021

Ceny gazu, ale i działania spekulacyjne miały największy wpływ na rynek uprawnień do emisji CO2 i rekordowe ceny oraz silne wahania na nim - ocenia Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami w raporcie z rynku CO2 za grudzień 2021 r.

Tauron uruchomił farmę fotowoltaiczną Choszczno II

Niespełna rok po uruchomieniu 6-megawatowej farmy fotowoltaicznej w gminie Choszczno (Zachodniopomorskie), Tauron zakończył budowę w pobliżu drugiej instalacji o mocy 8 megawatów. Wraz z 5-megawatową instalacją w Jaworznie Grupa ma trzy elektrownie słoneczne i planuje budowę kolejnych.

PGE: ruszył przetarg na projekt budowlany Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 i 3

Firmy PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, czyli Baltica 3 o mocy ok. 1045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1500 MW - przekazała w poniedziałek Polska Grupa Energetyczna.

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego dla MFW Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów morskiej farmy wiatrowej Baltica, tj. Baltica 3 o mocy ok. 1.045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1.500 MW - podały spółki w komunikacie prasowym.

BOŚ: cztery kolejne firmy leasingowe dołączyły do programu „Mój elektryk”

Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy z kolejnymi czterema firmami leasingowymi w celu rozszerzenia dostępności dotacji przyznawanych na zakup zeroemisyjnych pojazdów w ramach programu „Mój elektryk” - poinformował w środę Bank. Łącznie dziesięć firm leasingowych współpracuje z BOŚ.
Strona głównaTagiAlternatywne źródła energii

Dołącz do nas