Bezpieczeństwo narodowe

40 licencji na Pegasusa

Za pomocą Pegasusa szpiegowano też ludzi związanych z PiS: byłego rzecznika partii Adama Hofmana, byłego posła Mariusza Antoniego K., byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza oraz Katarzynę Kaczmarek, żonę "agenta Tomka" - podała we wtorek "Gazeta Wyborcza".

Szwecja: Służby specjalne przejęły dochodzenie ws. lotów dronów nad elektrowniami jądrowymi

Szwedzkie służby specjalne SAPO przejęły w poniedziałek dochodzenie policji w sprawie lotów dronów nad trzema elektrowniami jądrowymi. Według mediów niewielki wojskowy obiekt latający pojawił się także nad Zamkiem Królewskim w Sztokholmie.

Ukraina: w ataku na strony rządowe zniszczono część zasobów informacyjnych

Piątkowy atak na ukraińskie rządowe zasoby internetowe obejmował nie tylko modyfikację stron startowych, lecz był bardziej złożony - poinformowała w poniedziałek ukraińska cyberpolicja. Jak dodano, hakerzy zniszczyli "szereg zewnętrznych zasobów informacyjnych".

Szwecja: rosyjskie okręty opuszczają Bałtyk

Okręty marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej zmierzają w kierunku Cieśnin Duńskich, aby opuścić Morze Bałtyckie - oświadczyło w poniedziałek szwedzkie wojsko. Armia Szwecji w weekend wzmocniła swoją obecność na strategicznej wyspie Gotlandia.

Ukraina: są oznaki, że za cyberatakami stoją grupy hakerskie powiązane z rosyjskim wywiadem

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w piątek, że dostrzegła pewne oznaki, iż w cyberatak na ukraińskie strony rządowe zaangażowane były grupy hakerów powiązane z rosyjskimi służbami wywiadowczymi.

Ukraina – władze: największy atak cybernetyczny od czterech lat, celem 70 stron rządowych

Około 70 ukraińskich stron rządowych padło ofiarą zmasowanego ataku cybernetycznego - poinformowała w piątek ukraińska państwowa służba łączności specjalnej. To największy tego typu atak od czterech lat - dodano.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: są oznaki, że za cyberatakami stoją grupy hakerskie powiązane z rosyjskim wywiadem

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w piątek, że dostrzegła pewne oznaki, iż w cyberatak na ukraińskie strony rządowe zaangażowane były grupy hakerów powiązane z rosyjskimi służbami wywiadowczymi.

Ukraina: zmasowany atak hakerski na strony rządowe

Hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe - poinformował w piątek rzecznik MSZ tego kraju Ołeh Nikołenko. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku.

Ukraina: wykryto grupę hakerów, którzy okradli 50 zagranicznych firm na milion dolarów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w czwartek o wykryciu wraz ze służbami USA i Wielkiej Brytanii grupy hakerów, którzy zaatakowali 50 zagranicznych firm i okradli je na ponad milion dolarów.

Korea Płn.: ostateczna próba pocisku hipersonicznego zakończyła się sukcesem

We wtorek w obecności przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una przeprowadzona została ostateczna próba nowego rodzaju pocisku hipersonicznego, która zakończyła się powodzeniem – ogłosiła w środę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
Strona głównaTagiBezpieczeństwo narodowe

Dołącz do nas