Energia elektryczna

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego dla MFW Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów morskiej farmy wiatrowej Baltica, tj. Baltica 3 o mocy ok. 1.045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1.500 MW - podały spółki w komunikacie prasowym.

Średnia cena sprzedaży energii elektr. na rynku OTC w IV kw. wyniosła 322,58 zł/MWh – URE

Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej sprzedawanej w kontraktach dwustronnych (OTC) w czwartym kwartale wyniosła 322,58 zł/MWh i była najwyższa od 2010 roku - podał w komunikacie Urząd Regulacji Energetyki.

Belgia/ Eksperci: obniżenie temperatury o 1 st. C w mieszkaniu to oszczędność 700 euro rocznie

Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej belgijscy eksperci zalecają obniżenie temperatury w mieszkaniach o jeden stopień Celsjusza - informuje dziennik "Het Nieuwsblad". W ten sposób można by zaoszczędzić około 700 euro rocznie - pisze.

Jaworzno: politycy KO i związkowcy za okrągłym stołem w sprawie energetyki

Wysokie ceny energii to skutek niekompetencji rządów Prawa i Sprawiedliwości i ludzi zarządzających energetyką - powiedział w sobotę w Jaworznie szef klubu KO Borys Budka. Związkowcy, którzy pojawili się na jego konferencji winą obarczali rządy PO i politykę klimatyczną UE.

Co dziesiąta latarnia Taurona na południu Polski jest ledowa

Co dziesiąty spośród około miliona punktów oświetlenia ulicznego obsługiwanych przez Grupę Tauron w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim ma oprawę typu LED - poinformował w czwartek Tauron, który tylko w ub. roku wymienił 19,5 tys. ulicznych lamp sodowych na ledowe.

Czechy/ Minister środowiska: jestem gotowa pojechać do Warszawy z ostateczną ofertą umowy o Turowie

Minister środowiska Czech Anna Hubaczkova zadeklarowała w czwartek w Gródku nad Nysą przy granicy z Polską, że jest gotowa pojechać do Warszawy z propozycją podpisania umowy o Turowie lub jej ostatecznego przedyskutowania.

Tauron zmodernizował prawie 20 tys. latarni; zaoszczędzi to do 70 proc. energii

Nawet 70 proc. oszczędności energii przynosi wymiana ulicznych lamp sodowych na nowoczesne oprawy typu LED. W 2021 roku Tauron zmodernizował niemal 20 tys. punktów świetlnych – podała spółka w czwartek w komunikacie.

OX2 oddaje do użytku pierwszą farmę wiatrową w Polsce

OX2 przekazał do eksploatacji MEAG Munich Ergo Asset Management GmbH (MEAG), farmęwiatrową o mocy...

Zużycie energii elektrycznej w Polsce w grudniu wzrosło o 6,12 proc. rdr – PSE

Zużycie energii elektrycznej w Polsce w grudniu wyniosło 16.227 GWh, co oznacza wzrost o 6,12 proc. rdr - wynika z danych PSE.

Argentyna: Duża awaria energetyczna w stołecznej aglomeracji; tysiące osób bez prądu

Ponad 700 tys. mieszkańców aglomeracji Buenos Aires, stolicy Argentyny, zostało pozbawionych prądu wskutek dużej awarii sieci energetycznej. Została ona spowodowana prawdopodobnie przez falę upałów przechodzącą przez ten południowoamerykański kraj.
Strona głównaTagiEnergia elektryczna

Dołącz do nas