Epidemie i zarazy

W. Brytania: najwięcej zgonów na Covid-19 od lutego, ale liczba zakażeń spada

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 438 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą od końca lutego 2021 r. Ponieważ jednak przyrost zakażeń jest coraz wolniejszy, władze optymistycznie oceniają perspektywę zniesienia restrykcji covidowych.

Włochy: najwyższa liczba zgonów podczas czwartej fali pandemii: 434

434 osoby zmarły minionej dobry we Włoszech na Covid-19. To najwyższa liczba zgonów podczas czwartej fali pandemii. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o wykryciu 228 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Padł również rekord pod względem liczby wykonanych testów - prawie 1,5 mln.

Johnson: nikt mi nie mówił, że przyjęcie w ogrodzie jest wbrew regułom

Brytyjski premier Boris Johnson zaprzeczył we wtorek zarzutom, że skłamał w parlamencie na temat imprezy w ogrodzie rezydencji na Downing Street w czasie restrykcji covidowych i oświadczył, że nikt mu nie powiedział, iż było ono wbrew zasadom.

EMA: szczepionka przeciw Covid-19 oparta na technologii mRNA nie zagraża ciąży

Europejska Agencja Leków (EMA) podała, że szczepionki przeciw Covid-19 oparte na technologii mRNA nie powodują powikłań ciążowych u przyszłych matek i ich dzieci. Jest to ocena danych z badań obejmujących ok. 65 tys. ciąż na różnych etapach.

Rząd pozytywnie o poselskim projekcie ustawy o weryfikacji covidowej

Rząd we wtorek ocenił pozytywnie poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Wskazał, że "zapewni bezpieczne warunki w zakładach pracy". Zasugerował też, aby go uzupełnić o przepis, że finasowanie testów diagnostycznych – ok. 1 mld zł rocznie – pochodzić będzie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Konopie mogą zapobiegają przedostawaniu się koronawirusa do ludzkich komórek

Obecne w konopiach związki mogą zapobiegać przedostawaniu się wirusa SARS-CoV-2 powodującego COVID-19 do ludzkich komórek - informuje „Journal of Natural Products“.

Andrusiewicz: minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji

Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ: 19 652 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 377 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 19 652 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 377 osób z COVID-19 – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,6 tys. chorych.

Kraska: 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 omikronem; zmarło 377 osób

Odnotowano 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 omikronem; zmarło 377 osób - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Johnson wiedział o imprezach i skłamał w Izbie Gmin

Brytyjski premier Boris Johnson wiedział z wyprzedzeniem o imprezie w ogrodzie rezydencji Downing Street w pierwszym lockdownie i zgodził się, by odbyła się, zatem zaprzeczając temu w parlamencie, skłamał - napisał w poniedziałek jego były główny doradca Dominic Cummings.
Strona głównaTagiEpidemie i zarazy

Dołącz do nas