Gaz ziemny - wydobycie

Akcje PGNiG tracą od tygodnia, przyczyną wzrost ryzyka regulacyjnego – BM Pekao (opinia)

Akcje PGNiG tracą na giełdzie w ostatnich dniach, a ich słabość analityk BM Pekao Krzysztof Kozieł tłumaczy przede wszystkim wzrostem ryzyka regulacyjnego wokół spółki. Sentyment do PGNiG pogarsza też arbitraż ze strony Gazpromu, ale jego wpływ na wyniki może być widoczny dopiero za kilka lat.

Holandia / Analitycy ABN Amro: gaz będzie drogi przynajmniej do końca 2022 r.

Cena gazu w Niderlandach pozostanie wysoka co najmniej do końca roku, prognozują analitycy ABN Amro. Eksperci państwowego banku uważają, że pomimo tego, iż europejskie ceny gazu ostatnio nieco spadły to jednak ryzyko niedoborów zapasów będzie windować cenę.

Holandia: Protest przeciwko zwiększeniu wydobycia gazu

Jak informuje policja 10 tys. ludzi z pochodniami demonstrowało w sobotę wieczorem w Groningen na północy kraju przeciwko rządowym planom zwiększenia wydobycia gazu z lokalnego złoża.

Gazprom wezwał PGNiG na arbitraż w celu podniesienia ceny kontraktowej na gaz

Gazprom przekazał PGNIiG wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym ad hoc w Sztokholmie, obejmujące żądanie zmiany warunków cenowych gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu jamalskiego z 1996 roku - poinformowało PGNiG w komunikacie.

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o 25 proc.

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o 25 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym. Obniżka będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r.

Holandia: Władze Groningen przeciwne dodatkowemu wydobyciu gazu m.in. dla niemieckich odbiorców

Rada prowincji Groningen chce, aby rząd Holandii zaprzestał dodatkowego wydobycia gazu w regionie. W ubiegłym tygodniu gabinet poinformował, że ze względu na zapotrzebowanie na ten surowiec z Niemiec konieczne będzie zwiększenie wydobycia.

Magazyny gazu zapełnione w Polsce w 83 proc. – Małecki, MAP

Magazyny gazu zapełnione w Polsce w 83 proc. - poinformował w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Rząd wprowadzi ustawowe gwarancje kredytów i obligacji dla sprzedawców gazu do kwoty 30 mld zł – KPRM

Rząd wprowadzi ustawowe gwarancje kredytów i obligacji oraz poręczenia dla sprzedawców gazu, które nie przekroczą łącznie 30 mld zł - podano w ocenie skutków regulacji.

Koszt rekompensat z tytułu wysokich cen gazu oszacowano na ok. 10 mld zł – osr

Koszt rekompensat z tytułu wysokich cen gazu oszacowano na ok. 10 mld zł - podano w ocenie skutków regulacji projektu ustawy.

Wysokie ceny gazu prawdopodobnie pozostaną również w kolejnych latach – MAP

Wysokie ceny gazu prawdopodobnie pozostaną również w kolejnych latach - ocenia Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Strona głównaTagiGaz ziemny - wydobycie

Dołącz do nas