Papież

Papież przeznaczył 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na granicy Polski i Białorusi

Papież Franciszek polecił wysłać 100 tysięcy euro na rzecz grup migrantów "zablokowanych między Polską a Białorusią" i na pomoc dla Caritas Polska, by "stawić czoło kryzysowi migracyjnemu na granicy między obu krajami, wynikającemu z sytuacji konfliktowej, jaka trwa od ponad 10 lat" - podał we wtorek Watykan.

Papież: migranci często stają się narzędziem szantażu politycznego

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że "migranci często stają się narzędziem szantażu politycznego, swego rodzaju kartą przetargową", która pozbawia ich godności. Apelował o to, aby przezwyciężyć obojętność i odrzucić pogląd, że migranci to problem innych.

Watykan: papież zaapelował o zgodę społeczną w Kazachstanie

Papież Franciszek zaapelował o zgodę społeczną, dialog i sprawiedliwość w Kazachstanie. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę modlił się za ofiary trwających w tym kraju zamieszek.

Papież: niech wierzący rzucą wyzwanie mrocznej logice władzy i wielu Herodom

Papież Franciszek wezwał w czwartek wierzących, by rzucili wyzwanie "mrocznej logice władzy" i by ich wiara stała się ziarnem sprawiedliwości i braterstwa w społeczeństwie. Jak mówił podczas mszy w Watykanie, "wielu Herodów sieje śmierć i dokonuje rzezi ubogich i niewinnych" przy obojętności innych.

Papież: dyskryminacja i prześladowania religijne są nieludzkie, to szaleństwo

Papież Franciszek uznał dyskryminację i prześladowania religijne za "nieludzkie" i za "szaleństwo". Słowa te znalazły się w jego orędziu wideo, w którym zachęcił do modlitwy za ofiary prześladowań.

Papież: chory jest zawsze ważniejszy od jego choroby

Papież Franciszek podkreślił, że "chory jest zawsze ważniejszy od jego choroby". W opublikowanym we wtorek orędziu na XXX Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego, napisał, że "w każdym podejściu terapeutycznym nie można pominąć wsłuchiwania się w głos pacjenta, jego historię, lęki i obawy".

Papież: zaprośmy Jezusa do swego życia, także gdy serce zatrute jest przez zło

Podczas drugiego w nowym roku spotkania z wiernymi papież Franciszek zachęcał do tego, by zaprosić Jezusa do swego życia i otworzyć się na Boga; także wtedy - dodał - "gdy twoje serce jest zbyt zatrute przez zło, wydaje się nieuporządkowane". "Proszę nie zamykaj się, nie bój się"- wzywał.

Papież: potrzebujemy ludzi, którzy przeciwstawią się kolczastym drutom podziału

Podczas mszy w Nowy Rok papież Franciszek powiedział: "Potrzebujemy ludzi, którzy potrafią splatać nici komunii" i "przeciwstawiliby się nazbyt wielu kolczastym drutom podziału". W Watykanie odprawił mszę w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, obchodzoną jako Światowy Dzień Pokoju.

Papież na koniec 2021 r.: należy dziękować Bogu za solidarną odpowiedzialność w pandemii

Papież Franciszek w homilii podczas nieszporów w Watykanie z okazji zakończenia roku mówił, że należy dziękować Bogu za poczucie "solidarnej odpowiedzialności" w czasie pandemii. Nabożeństwu nie przewodniczył papież, ale dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

Papież: Herodowie naszych czasów niszczą niewinność dzieci; zmuszają je do walki z bronią i migracji

Papież Franciszek oświadczył, że "Herodowie naszych czasów niszczą niewinność dzieci". Na Twitterze wezwał we wtorek do modlitwy za najmłodszych, zmuszanych do niewolniczej pracy, prostytucji, walki z bronią w ręku i migracji.
Strona głównaTagiPapież

Dołącz do nas