Problemy ochrony środowiska

Holandia: transakcja bitcoinem emituje tyle CO2, co gospodarstwo domowe przez trzy tygodnie

Pojedyncza transakcja bitcoinem powoduje taką samą emisję dwutlenku węgla, jak przeciętne gospodarstwo domowe w ciągu trzech tygodnie - szacuje holenderski bank centralny, De Nederlandsche Bank (DNB).

Czechy/ Minister środowiska: jestem gotowa pojechać do Warszawy z ostateczną ofertą umowy o Turowie

Minister środowiska Czech Anna Hubaczkova zadeklarowała w czwartek w Gródku nad Nysą przy granicy z Polską, że jest gotowa pojechać do Warszawy z propozycją podpisania umowy o Turowie lub jej ostatecznego przedyskutowania.

„Dagens Nyheter”: „zielona inflacja” zagraża przejściu na gospodarkę niskoemisyjną

"Zielona inflacja", czyli znaczny wzrost cen minerałów wykorzystywanych do produkcji paneli słonecznych i baterii samochodowych, zagraża przejściu na gospodarkę niskoemisyjną - pisze w czwartek szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

Antysmogowy generator fali dźwiękowej testowany jest w Kalwarii Zebrzydowskiej

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie testuje od poniedziałku w Kalwarii Zebrzydowskiej urządzenie generujące fale dźwiękowe, które ma się przyczynić do redukcji stężeń pyłów PM2.5 i PM10, a tym samym przeciwdziałać tworzeniu się smogu – podał kalwaryjski magistrat.

Wytwarzana przez grzyby albumina zamiast białka jaja kurzego

Wytwarzana przez biotechnologicznie zmodyfikowane grzyby albumina może z korzyścią dla środowiska zastąpić stosowane w przemyśle spożywczym białko jaja kurzego - informuje pismo „Nature Food“.

Drzewo DiCaprio

Aby uhonorować zasługi Leonardo DiCaprio w ratowaniu lasów deszczowych przed wycinką, brytyjscy naukowcy z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew nazwali nowo odkryte drzewo jego imieniem - informuje strona internetowa Kew.

Müller: rząd planuje rekompensaty dla spółek sprzedających gaz po cenach taryfowych

Przygotowywany przez rząd projekt ustawy przewiduje rekompensatę dla ponoszących koszty sprzedaży gazu po cenach taryfowych - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że rząd zaapelował do szefa EPL Donalda Tuska o pomoc w reformie systemu handlu uprawnieniami do emisji.

Rosja: Nowy projekt Gazpromu zagrożeniem ekologicznym w Zatoce Obskiej

Nowa nitka rurociągu podwodnego biegnąca przez dno Zatoki Obskiej na północy Rosji umożliwi uwolnienie zasobów gazu ziemnego na Półwyspie Jamalskim. Wspólnoty lokalne obawiają się jednak, że doprowadzi to do zniszczenia wrażliwych ekosystemów i ich tradycyjnych źródeł utrzymania - podał portal The Barents Observer.

Dendrolog: drzewa kształtują klimat miejsca

Drzewa kształtują klimat miejsca. Uszanujmy to, nie poprawiajmy, bo natura stworzyła coś unikatowego i warto się nad tym pochylić - powiedziała PAP dendrolog i architekt krajobrazu dr hab. inż. Ewa Karaś z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Pozostałości po pigułkach antykoncepcyjnych i plastiku zaburzają rozmnażanie się ryb

Zanieczyszczenie oceanów związkami chemicznymi pochodzącymi z pigułek antykoncepcyjnych (etynyloestradiol - EE2) i bisfenolem A (BPA), używanym do wyrobu opakowań plastikowych, zaburza procesy rozrodcze ryb - potwierdziły kolejne badania naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois w Urbanie i Champaign, ogłoszone w grudniu.
Strona głównaTagiProblemy ochrony środowiska

Dołącz do nas