przedsiębiorstwa

Borys: jeśli firma nie złoży rozliczenia subwencji z tarczy PFR 2.0 – wezwiemy o zwrot tej kwoty

Jeżeli małe bądź średnie przedsiębiorstwo nie złoży wniosku o rozliczenie subwencji z Tarczy Finansowej PFR 2.0, wyślemy wezwanie o zwrot tej kwoty - powiedział prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że jeśli firma poprosi o rozłożenie tej kwoty na raty, to PFR taką prośbę rozpatrzy.

Marczuk: ok. 900 małych i średnich firm nie złożyło jeszcze rozliczeń z tarczy PFR 2.0

Ok. 900 małych i średnich firm nie złożyło jeszcze rozliczeń subwencji z Tarczy Finansowej PFR 2.0, a ok. 1000 musi je poprawić - powiedział w piątek PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Wskazał, że średnio Fundusz umarza ok. 83 proc. otrzymanego przez przedsiębiorców wsparcia.

KRD: najwięcej długów wobec kontrahentów mają jednoosobowe działalności gospodarcze

Najwięcej zaległości wobec swoich kontrahentów mają jednoosobowe działalności gospodarcze; średnio każda z nich jest zadłużona na 35,2 tys. zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.

Cyfrowa Polska: 64 proc. polskich firm doświadczyło incydentu cyberbezpieczeństwa w 2021 r.

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw doświadcza incydentów cyberbezpieczeństwa; w 2021 r. co najmniej jeden odnotowało 64 proc. firm. Tylko niespełna co czwarta zwiększyła jednak budżet na inwestycje w obszarze cybersec - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez Związek Cyfrowa Polska.

PAIH: polski pawilon na Expo odwiedziło ponad 500 tys. gości

Przez pierwsze trzy miesiące trwania światowej wystawy Expo w Dubaju Pawilon Polski odwiedziło ponad 500 tys. gości z całego świata - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Zorganizowano blisko 500 spotkań m.in. z inwestorami i firmami z różnych branż.

Niemcy: Biontech i Pfizer produkują szczepionkę dostosowaną do wariantu Omikron

Firma farmaceutyczna Biontech z Moguncji i jej amerykański partner Pfizer rozpoczęli produkcję szczepionki przeciw Covid-19 dostosowanej do wariantu Omikron koronawirusa w celu późniejszego wykorzystania komercyjnego.

Prezes ZUS: Do Małego ZUS-u plus zgłosiło się 327 tys. przedsiębiorców

Do Małego ZUS-u plus mamy zgłoszonych ponad 327 tys. przedsiębiorców - przekazała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z tego rozwiązania powinni zgłosić to w ZUS do 31 stycznia.

PAIH: zagraniczne firmy zainwestowały w Polce w 2021 r. 3,5 mld euro, to o 800 mln euro więcej rdr

Zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce w 2021 r. przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu ponad 3,5 mld euro, czyli o 800 mln euro więcej niż przed rokiem - poinformowała PAP Agencja. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i Stany Zjednoczone.

Lewiatan: firmy czekają w tym roku istotne zmiany legislacji w ochronie środowiska i OZE

Rok 2022 przyniesie istotne zmiany prawa w obszarze klimatu, energii i ochrony środowiska w Polsce i na poziomie UE. Powinny one ułatwić przedsiębiorcom "zieloną transformację" - oceniła Konfederacja Lewiatan we wtorkowym komentarzu.

Utrzymanie płynności jedną z głównych obaw przedsiębiorców w 2022 r.

Utrzymanie płynności finansowej będzie jedną z głównych obaw przedsiębiorców w 2022 r. - ocenił prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki. Dodał, że zobowiązania firm wobec instytucji finansowych i wtórnych wierzycieli to nawet 65 proc. zadłużenia notowanego w KRD.
Strona głównaTagiPrzedsiębiorstwa

Dołącz do nas