Szczepienia

ONZ: przekazano 1 mld dawek szczepionek na Covid-19 w ramach programu dystrybucji COVAX

Przekazano już 1 mld dawek szczepionek przeciw Covid-19 w ramach programu dystrybucji COVAX pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - poinformował w sobotę przedstawiciel organizacji zarządzających programem.

Certyfikaty: w Austrii i na Słowacji wymagana dawka przypominająca, we Włoszech coraz rzadziej akceptuje się testy

Certyfikaty covidowe obowiązujące w Europie różnią się od siebie. W Niemczech, Austrii i na Słowacji wymagana jest dawka przypominająca szczepionki. We Włoszech coraz więcej miejsc publicznych jest dostępnych tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

MZ: przed końcem stycznia powinny rozpocząć się szczepienia trzecią dawką u osób powyżej 12 lat

Przed końcem stycznia powinny rozpocząć się szczepienia dawką przypominającą młodzieży powyżej 12. roku życia - poinformowało PAP biuro prasowe ministerstwa zdrowia. Resort zaznaczył, że czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków w tej sprawie.

Ponad 21,4 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21,4 mln osób, dawkę przypominającą przyjęło ponad 8,2 mln. Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii.

Francja: dobowy bilans zakażeń koronawirusem znów przekroczył 300 tys.

We Francji wciąż notuje się rekordowo wysokie liczby nowych zakażeń koronawirusem; w ciągu minionej doby wykryto 329 371 przypadków - podała w piątek Agencja Zdrowia Publicznego (SPF). Ponad 77,1 tys. osób otrzymało czwartą dawkę szczepionki – poinformowało ministerstwo zdrowia.

MZ: Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 11,7 proc. stanowiły zgony zaszczepionych

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osoby zaszczepione stanowiły 11,7 proc. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Francja dopuszcza do użytku szczepionkę przeciw koronawirusowi firmy Novavax

Francuski regulator rynku leków HAS dopuścił w piątek do użytku szczepionkę przeciw koronawirusowi amerykańskiej firmy Novavax wyprodukowaną według klasycznej technologii. Ma ona być alternatywą dla osób, które nie chcą szczepić się preparatami opartymi na technologii mRNA.

UNICEF: kraje rozwijające się odmówiły przyjęcia 100 mln dawek szczepionek na Covid-19

Kraje rozwijające się odmówiły w grudniu przyjęcia ponad 100 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19, dystrybuowanych w ramach programu COVAX, przede wszystkim z powodu krótkiej daty ważności - poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Zaszczepione na COVID-19 kobiety przekazują przeciwciała potomstwu podczas karmienia piersią

Kobiety zaszczepione na COVID-19 przekazują przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 swoim dzieciom podczas karmienia piersią – wynika z pracy, którą publikuje pismo "Obstetrics & Gynecology”.

Watykan: zaostrzenie przepisów antypandemicznych i kar za ich naruszanie

Watykan zaostrzył przepisy antypandemiczne i kary za ich naruszanie. Wprowadzono obowiązek noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych i rozszerzono wymóg posiadania wzmocnionej przepustki sanitarnej, wystawianej tylko na podstawie szczepienia przeciwko Covid-19 lub wyleczenia.
Strona głównaTagiSzczepienia

Dołącz do nas