Zagranica

EMA: szczepionka przeciw Covid-19 oparta na technologii mRNA nie zagraża ciąży

Europejska Agencja Leków (EMA) podała, że szczepionki przeciw Covid-19 oparte na technologii mRNA nie powodują powikłań ciążowych u przyszłych matek i ich dzieci. Jest to ocena danych z badań obejmujących ok. 65 tys. ciąż na różnych etapach.

Blinken w rozmowie z Ławrowem wezwał do kontynuowania „ścieżki dyplomatycznej”

Sekretarz stanu USA Antony Blinken we wtorkowej rozmowie telefonicznej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem wezwał do dyplomatycznego rozwiązania kryzysu i zadeklarował "niezachwiane zobowiązanie" USA na rzecz suwerenności Ukrainy - podał Departament Stanu.

Szefowa MSZ Niemiec w Moskwie: trudno nie traktować jako zagrożenie koncentracji wojsk Rosji

Trudno nie traktować jako zagrożenie koncentracji wojsk Rosji – powiedziała po rozmowach z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem w Moskwie niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock. Wśród tematów były uregulowanie w Donbasie, Nord Stream 2 i dialog z Rosją o bezpieczeństwie.

Sekretarz stanu Antony Blinken spotka się w środę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

Sekretarz stanu USA Antony Blinken przyjedzie we wtorek do Kijowa, gdzie w środę spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą - poinformował Departament Stanu.

Papież przeznaczył 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na granicy Polski i Białorusi

Papież Franciszek polecił wysłać 100 tysięcy euro na rzecz grup migrantów "zablokowanych między Polską a Białorusią" i na pomoc dla Caritas Polska, by "stawić czoło kryzysowi migracyjnemu na granicy między obu krajami, wynikającemu z sytuacji konfliktowej, jaka trwa od ponad 10 lat" - podał we wtorek Watykan.

Roberta Metsola nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego

Maltańska eurodeputowana Roberta Metsola z grupy Europejskiej Partii Ludowej została wybrana we wtorek na stanowisko nowej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Wiceminister obrony Rosji: w ramach manewrów na Białoruś trafią m.in. systemy S-400, siły Wschodniego Okręgu Wojskowego

W ramach „inspekcji” sił reagowania Państwa Związkowego Rosja przerzuci na Białoruś m.in. systemy S-400; wykorzystane zostaną także m.in. siły Wschodniego Okręgu Wojskowego - poinformował we wtorek wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin. W dniach 10-20 lutego na Białorusi odbędą się wspólne manewry wojskowe.

Roberta Metsola nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego

Maltańska eurodeputowana Roberta Metsola z grupy Europejskiej Partii Ludowej została wybrana we wtorek na stanowisko nowej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Konopie mogą zapobiegają przedostawaniu się koronawirusa do ludzkich komórek

Obecne w konopiach związki mogą zapobiegać przedostawaniu się wirusa SARS-CoV-2 powodującego COVID-19 do ludzkich komórek - informuje „Journal of Natural Products“.

Ropa w USA powyżej 85 USD za baryłkę, Brent na ICE za ponad 87 USD

Ropa naftowa w USA przebiła poziom 85 USD za baryłkę, a Brent na ICE kosztuje już ponad 87 USD, najwyżej od 2014 r. Odrodzenie napięć geopolitycznych na Bliskim Wschodzie zaniepokoiło globalnych inwestorów na rynkach paliw - informują maklerzy.
Strona głównaTagiZagranica

Dołącz do nas