Źródła energii

W poniedziałek spotkanie sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa

Związki zawodowe, które w maju ub. roku podpisały umowę społeczną ws. transformacji górnictwa, w najbliższy poniedziałek spotkają się w Warszawie z przedstawicielami rządu - dowiedziała się we wtorek PAP od reprezentantów strony społecznej. Zaproszenie wystosował wicepremier Jacek Sasin.

Sygnatariusze umowy dla górnictwa chcą być obserwatorami w procesie notyfikacji pomocy dla branży

Związki zawodowe, które w maju ub. roku podpisały umowę społeczną ws. transformacji górnictwa, chcą, by ich przedstawiciel mógł uczestniczyć jako obserwator w procesie unijnej notyfikacji rozwiązań pomocowych dla tej branży. We wtorek związkowcy skierowali w tej sprawie list do Komisji Europejskiej.

Tauron uruchomił farmę fotowoltaiczną Choszczno II

Niespełna rok po uruchomieniu 6-megawatowej farmy fotowoltaicznej w gminie Choszczno (Zachodniopomorskie), Tauron zakończył budowę w pobliżu drugiej instalacji o mocy 8 megawatów. Wraz z 5-megawatową instalacją w Jaworznie Grupa ma trzy elektrownie słoneczne i planuje budowę kolejnych.

Dwóch kandydatów w konkursie na stanowisko wiceprezesa Taurona

Dwóch kandydatów - spośród trzech zgłoszonych - dopuszczono do rozmów kwalifikacyjnych w konkursie na stanowisko wiceprezesa spółki Tauron Polska Energia ds. korporacyjnych. Rozmowy z kandydatami zaplanowano na najbliższy czwartek - poinformował w poniedziałek Tauron.

W PGG podwyżka wynagrodzeń i średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty

Średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty za pracę w weekendy oraz wzrost średniego wynagrodzenia w Polskiej Grupie Górniczej do kwoty 8200 zł brutto przewiduje porozumienie, zawarte w piątek przez związkowców z zarządem spółki. Związki zakończyły spór zbiorowy i zawiesiły akcje protestacyjne.

Związkowcy wznowili rozmowy płacowe z zarządem PGG

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej wznowili w piątek rano rozmowy z zarządem spółki w ramach sporu płacowego. Wcześniej sztab protestacyjno-strajkowy omówił efekty czwartkowego spotkania z wiceszefem MAP w Warszawie, po którym obie strony oceniły, że jest szansa na porozumienie.

W grudniu notowano silny popyt na węgiel w Europie Zachodniej – ARP

W grudniu notowano silny popyt na węgiel w Europie Zachodniej - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Związkowcy podpisali porozumienie z zarządem PGG w sporze płacowym

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) podpisali w piątek porozumienie z zarządem spółki w ramach sporu płacowego i zawiesili zapowiadane akcje protestacyjne. Uzgodniono wzrost średniego wynagrodzenia w PGG do kwoty 8200 zł brutto oraz wypłatę jednorazowej rekompensaty - średnio 1,5 tys. zł.

Związkowcy chcą gwarancji realizacji umowy społecznej dla górnictwa

Związki zawodowe, które w maju 2021 podpisały umowę społeczną ws. transformacji górnictwa, chcą gwarancji realizacji zapisów tego dokumentu. Zapowiadają protesty, jeżeli do 21 stycznia rząd nie podejmie w tej sprawie rozmów – ogłosili w czwartek związkowcy. W ich ocenie umowa nie jest realizowana.

Katowice: W czwartek spotkanie związków – sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa

W czwartek w Katowicach spotkają się przedstawiciele działających w regionie związków zawodowych, które w maju ub. roku podpisały umowę społeczną określającą zasady i tempo wygaszania kopalń węgla energetycznego do 2049 roku. Związkowcy oceniają, że umowa nie jest realizowana.
Strona głównaTagiŹródła energii

Dołącz do nas