Tajlandia: obostrzenia po znacznym wzroście liczby zakażeń koronawirusem

- Reklama -

W Bangkoku wydano zakaz gromadzenia się i wspólnego spożywania posiłków w zamkniętych pomieszczeniach z udziałem ponad 20 osób. Wstrzymano prace na budowach oraz uniemożliwiono pracownikom budowlanym opuszczanie kwater.

W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto w Tajlandii 3 995 przypadków Covid-19 i 42 zgony, czyli dwa razy więcej niż kilka dni temu.

Zdaniem tajlandzkiej służby zdrowia jest to rezultat „braku współpracy” ze strony zagranicznych pracowników zatrudnionych w budownictwie i w fabrykach.

„Kwatery zamknięto, ale robotnicy wymykają się na targ i do lokalnych społeczności i roznoszą chorobę” – powiedziała w piątek Apisamai Srirangson, przedstawicielka Centrum Administracji ds. Covid-19. Dodała, że zakazy są skuteczniejsze w prowincjach niż w stolicy.

Sytuacja zaczyna być krytyczna bowiem w szpitalach w Bangkoku zaczyna brakować łóżek dla chorych z koronawirusem, mimo, że zorganizowano szpitale polowe.

Władze na razie odrzuciły propozycję wprowadzenia w mieście godziny policyjnej. (PAP)

jm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -
?c=29894&m=1540752&a=289196&r=&t=html