Tauron: blok 910 MW z wykonawcą zastępczym, prace do 2 września br.

Udostępnij

Jak napisano w sobotnim raporcie Taurona, w nawiązaniu do raportu z 13 sierpnia br., dotyczącego prac dodatkowych na bloku o mocy 910 MW w Jaworznie i związanego z tym planowanego postoju bloku do 29 sierpnia, według najlepszej wiedzy koncernu na sobotę, „przewidywany termin postoju bloku wydłuży się o 5 dni”.

W piątek Tauron informował, że zlecił wykonawstwo zastępcze prac naprawczych bloku w Jaworznie po ich zaprzestaniu przez Rafako, aby możliwe było dotrzymanie terminu ponownego uruchomienia bloku. Rafako odpowiedziało, że nadal prowadzi prace naprawcze, a Tauron nie ma podstaw do wdrożenia wykonawstwa zastępczego.

Obecnie blok w Jaworznie nie pracuje. Jednostka została czasowo odstawiona w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza. Postój miał trwać – według wcześniejszych zapowiedzi Taurona – do 29 sierpnia. W tym czasie wykonawca, Rafako, miał prowadzić prace mające na celu usunięcie wad powstałych w leju kotła.

10 sierpnia Rafako i eksploatująca nowy blok energetyczny w Jaworznie spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) rozpoczęły przed Prokuratorią Generalną mediacje dotyczące wypracowania nowego harmonogramu zakończenia okresu przejściowego, po którym blok o mocy 910 MW w Jaworznie będzie pracował w optymalnej konfiguracji. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Wiceminister Bartosik w Brukseli: priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności

Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, a nie ograniczanie stosowania środków ochrony roślin - powiedział w poniedziałek w Brukseli wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik, który brał udział w posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa.

Minister klimatu: Baltic Pipe został zakończony na czas

Baltic Pipe został zakończony na czas również w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej - powiedziała minister klimatu Anna Moskwa podczas konferencji po uroczystym otwarciu gazociągu. Dodała, że Polska może stać się "gazowym sercem Europy".
- Reklama -

REKLAMA