Tauron nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy do ’30, o ile zatrzymanie środków przyczyni się do wzrostu wartości aktywów

Udostępnij

Jak podano w strategii spółka przyjęła politykę dywidendową, zakładającą w perspektywie długoterminowej wypłatę dywidendy w wysokości minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto.

“W horyzoncie strategii, tj. do 2030 r., z uwagi na wysoki poziom planowanych wydatków inwestycyjnych związanych z realizacją projektów strategicznych, polityka dywidendowa zakłada, iż zarząd spółki nie będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłaty dywidendy, o ile w ocenie zarządu takie zatrzymanie środków w grupie Tauron przyczyni się do wzrostu wartości jej aktywów” – napisano.

Decyzja odnośnie dywidendy będzie podejmowana przez ZWZ po uzyskaniu rekomendacji zarządu, który przy określaniu rekomendowanego poziomu dywidendy będzie brał pod uwagę okoliczności określone w polityce dywidendowej. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Wall Street kończy blisko zera pomimo mocnych spadków w ciągu dnia

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami pomimo mocnych spadków głównych indeksów w ciągu dnia. Na rynkach pojawiają się obawy o możliwe spowolnienie gospodarcze na świecie.

Itaka: klientom, którym anulowano przeloty proponujemy oferty alternatywne lub zwrot kosztów

Turystom, którym anulowano przeloty Itaka, proponuje oferty alternatywne lub zwrot wpłaconych pieniędzy - poinformował w sobotę PAP wiceprezes biura Piotr Henicz. Według UFG uruchomienie np. gwarancji posiadanej przez biuro czy wsparcie turystycznych funduszy pomocowych w tym momencie prawdopodobnie nie są potrzebne.
- Reklama -